۰۳ تير ۱۳۹۷ ۱۵:۴۸
کد خبر: ۱۹۷۰۰۵
ناصر فکوهی در نشست مسائل و آسیب‌های شهری با تاکید بر شهر‌های جدید

نشست «مسائل و آسیب‌های شهری با تاکید بر شهر‌های جدید» در قالب سومین همایش ملی «آسیب‌های اجتماعی ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار‌شد.


به گزارش عطنا، این نشست به مدیریت حسین ایمانی جاجرمی و با حضور اسدالله نقدی، پویا علاءالدینی، حمید انصاری پنج‌شنبه، ۳۱ خردادماه در تالار ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.


در این نشست، عبدالوهاب شهلی‌بر با عنوان «تحلیل مسائل اجتماعی بهره‌برداری و نگهداری مجتمع‌های مسکن مهر در شهر‌های جدید»، ناصرالدین غراب با عنوان «مناقشه توسعه اجتماعی در شهر‌های جدید»، مهدی مسعودیان با عنوان «مطالعه میزان تحقق زیست‌پذیری شهری در شهر‌های جدید»، جعفر هزار‌جریبی با عنوان «ارزیابی پیامدهای اجرایی طرح مسکن مهر در شهر‌های جدید» و ناصر فکوهی با عنوان «سبک زندگی به مثابه آسیب‌های اجتماعی در نظام کلانشهر تهران» ارائه مقاله داشتند.


گفتنی است سومین همایش ملی «آسیب‌های اجتماعی ایران» به مدت دو روز از ۳۰ تا ۳۱ خردادماه و با حضور رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران، دبیر علمی همایش و رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران برگزار‌شد.


با گزارش تصویری این نشست همراه باشید؛


عکس: ایوب قادری-عطنا


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار