۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ۰۶:۳۲
کد خبر: ۳۰۴۱۷۵

عطنا - عبدالله نصری استاد دانشگاه علامه طباطبایی مجموعه گفتگوهای خود با فیلسوفان معاصر ایران با محوریت فلاسفه مسلمان را با در کتابی دو جلدی با عنوان «روایت حکمت» منتشر کرد.

این کتاب دو جلدی با رویکرد گفتگومحور تنظیم شده و موسسه انتشارات جهاد دانشگاهی آن را در بیش از هفتصد صفحه روانه بازار نشر کشور کرده است.

جلد نخست این اثر به مباحثی درباره کندی، فارابی، زکریای رازی، ابوالحسن عامری، ابوحیان توحیدی، ابن‌سینا، فخررازی، ابن‌عربی، سهروردی، جلال‌الدین دوانی، میرداماد در گفت‌وگو و بحث با غلامرضا اعوانی، غلامحسین ابراهیمی دینانی، جلال‌الدین مجتبوی، علی شیخ‌الاسلامی و دیگران پرداخته است. جلد دوم این کتاب نیز دربردارنده مطالبی درباره ملاصدرا، قاضی سعید قمی، حکیم سبزواری، میرزای جلوه، میرزامهدی آشتیانی، رفیعی قزوینی در گفتگو و بحث با آیت الله‌العظمی جوادی آملی، سید محمد خامنه‌ای، احمد بهشتی، محمد اسماعیل صائنی، سید مصطفی محقق داماد و دیگران پرداخته است.

شایان ذکر است سال‌ها پیش نیز اثر گفتگو محور دیگری از سوی نصری با عنوان «یقین گمشده» از سوی انتشارات سروش منتشر شده بود که حاوی گفتگوهای او با غلامحسین ابراهیمی دینانی بود.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

کرسی آزاداندیشی"پایان انحصار رسانه ها" باحضور نمایندگانی ازفعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صداوسیما برگزارمی‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار