۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ۰۶:۳۲
کد خبر: ۳۰۴۱۷۵

عطنا - عبدالله نصری استاد دانشگاه علامه طباطبایی مجموعه گفتگوهای خود با فیلسوفان معاصر ایران با محوریت فلاسفه مسلمان را با در کتابی دو جلدی با عنوان «روایت حکمت» منتشر کرد.

این کتاب دو جلدی با رویکرد گفتگومحور تنظیم شده و موسسه انتشارات جهاد دانشگاهی آن را در بیش از هفتصد صفحه روانه بازار نشر کشور کرده است.

جلد نخست این اثر به مباحثی درباره کندی، فارابی، زکریای رازی، ابوالحسن عامری، ابوحیان توحیدی، ابن‌سینا، فخررازی، ابن‌عربی، سهروردی، جلال‌الدین دوانی، میرداماد در گفت‌وگو و بحث با غلامرضا اعوانی، غلامحسین ابراهیمی دینانی، جلال‌الدین مجتبوی، علی شیخ‌الاسلامی و دیگران پرداخته است. جلد دوم این کتاب نیز دربردارنده مطالبی درباره ملاصدرا، قاضی سعید قمی، حکیم سبزواری، میرزای جلوه، میرزامهدی آشتیانی، رفیعی قزوینی در گفتگو و بحث با آیت الله‌العظمی جوادی آملی، سید محمد خامنه‌ای، احمد بهشتی، محمد اسماعیل صائنی، سید مصطفی محقق داماد و دیگران پرداخته است.

شایان ذکر است سال‌ها پیش نیز اثر گفتگو محور دیگری از سوی نصری با عنوان «یقین گمشده» از سوی انتشارات سروش منتشر شده بود که حاوی گفتگوهای او با غلامحسین ابراهیمی دینانی بود.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار