۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۲۵
کد خبر: ۱۷۵۳۴۹
Pouria Askari (1)

پوریا عسکری استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی و عضو هیئت مدیره انجمن آسیایی حقوق بین‌الملل به سمت مدیر توافقنامه‌های ریاست جمهوری منصوب شد.


به گزارش عطنا، دکتر لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور طی حکمی، دکتر پوریا عسکری عضو هیئت‌علمی گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی را به‌عنوان مدیر توافقنامه‌های ریاست جمهوری برگزید.


دکتر پوریا عسکری که متولد ۱۳۵۸ و دانش‌آموخته رشته حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حقوق بین‌الملل است، از پژوهشگران برجسته و فعال در عرصه‌های حقوق بین‌الملل عمومی، حقوق بین‌الملل بشر، حقوق بشر دوستانه و حقوق بین‌الملل سرمایه‌گذاری و صاحب تألیفات و مقالات متعدد در این زمینه‌ها است.
از جمله کتاب‌های منتشر شده توسط این عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و دبیرکل انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد می‌توان به نسل سوم حقوق بشر (حقوق همبستگی)، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در نظم حقوق کنونی، حق شرط بر معاهدات حقوق بشری در کنار ترجمه و مشارکت در ترجمه آثاری از جمله سازمان های بین المللی و اعمال اختیارات حاکمیتی، نهادها وسازو کارهای منطقه ای حمایت از حقوق بشر، حقوق بین المللی بشردوستانه عرفی، شورای امنیت و بهره برداری استراتژیک از حقوق بین الملل در کنار ده‌ها مقاله و سخنرانی علمی و تخصصی اشاره کرد.


بر اساس این گزارش در متن حکم صادره از سوی دکتر لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهوری آمده است:


بسمه تعالی

جناب آقای دکتر پوریا عسگری

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجربه جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «رئیس امور توافق های بین المللی» منصوب می‌شوید.
توفیق شما را در خدمت به دین، ملک و ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال خواهانم.


لعیا جنیدی
معاون حقوقی رییس جمهوری

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
مدیریت فضای مجازی در ترکیه و امارات چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (3)

مدیریت فضای مجازی در ترکیه و امارات چگونه است؟

چندین سال است که در امارات کلیه سرویس‌های انتقال صوت با پروتکل اینترنت ممنوع بوده و برنامه‌هایی مانند واتس اپ، وایبر، تانگو، فیسبوک مسنجر، ایمو، لاین، کیک مسنجر، تلگرام و فیس تایم مسدود هستند.
استاد دانشگاه شانگهای از برجام و روابط ایران و چین می‌گوید
گفتگوی اختصاصی عطنا با هوندا فَن

استاد دانشگاه شانگهای از برجام و روابط ایران و چین می‌گوید

دنیای کنونی نسبت به جهان 2006-2010 تغییرات زیادی کرده است؛ این امر بر توسعه برخی از روابط بین المللی هم تاثیر گذاشته است. من شخصا فکر می کنم بهترین نتیجه برای ایران این است که این مسئله را در اسرع وقت...
علت افزایش مهاجرت در میان نخبگان چیست؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

علت افزایش مهاجرت در میان نخبگان چیست؟

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نوسانات وضعیت اقتصادی و نداشتن امید به حل مشکلات که دلیل مهاجرت است با جوان‌گرایی و به کارگیری نسل جوان در ساختار‌های نظام کشور باعث پویایی و کاهش مهاجرت می‌شود.»
در افغانستان چه خبر است؟
ملازهی در گفتگو با عطنا بررسی کرد

در افغانستان چه خبر است؟

يك کارشناس مسائل افغانستان معتقد است: «طالبان می‌کوشد تا با حملات نظامی سهم بیشتری از قدرت در افغانستان را به خود اختصاص دهد؛ در حالی که در ایران یک ارزیابی واقع بینانه از تحولات افغانستان وجود ندارد.»