۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷
کد خبر: ۱۳۹۷۶۰
afghanestan forghani kargah (11)

سومین روز کارگاه روزنامه‌نگاری حرفه‌ای ویژه خبرنگاران افغانستان، دوشنبه، 27 شهریور در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، در این روز محمدمهدی فرقانی، استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه به تدریس مباحث «اخلاق حرفه‌ای» و «گزارش‌نویسی» پرداخت.


به گزارش عطنا، در سومین روز از این کارگاه، دکتر محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبائی مباحث «مقاله نویسی» را به شرکت‌کنندگان افغانستانی آموزش داد و در ادامه به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ داد، این کارگاه که روز گذشته با تدریس «خبرنویسی» توسط علی‌اصغر کیا، مدیر گروه روزنامه‌نگاری آغاز شده بود در سه روز آینده با آموزش مباحث «تکنیک های مصاحبه»، «گزارش نویسی»، «ویراستاری و مدیریت اخبار» و همچنین حوزه هایی همچون «روزنامه نگاری توسعه» و «روزنامه نگاری بین المللی» ادامه دارد.


گفتنی است دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری کمیسیون ملی یونسکو، دومین کارگاه آموزشی «روزنامه نگاری حرفه ای» را ویژه سردبیرها و خبرنگارهای رسانه‌های افغانستان برگزار کرده و نخستین کارگاه آموزشی «روزنامه نگاری حرفه‌ای» ویژه خبرنگاران رسانه‌های افغانستان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در دانشکده علوم ارتباطات برگزار شده بود.


عکس: ریحانه مهیاری-عطنا


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار