۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۱۸
کد خبر: ۷۳۵۱۹
Siasat gozari Ejtemaei dar iran (7)

همایش «سیاست‌گذاری اجتماعی در ایران»، با حضور  حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهوری و جمعی از استادان، محققان و صاحب‌نظران، امرزو، یکشنبه 15 اسفندماه، به مدت دو روز در دانشکده علوم اجتماعی آغاز به کار کرد.


به گزارش عطنا، در مراسم افتتاحیه این همایش که در سالن شهید مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی صورت گرفت، دکتر علی اکبر تاج مزینانی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان به ایراد سخنرانی را پرداخت. همچنین مهمان دیگر این مراسم، دکتر حسام الدین آشنا سخنانی را در باب اهمیت سیاست گذاری اجتماعی در روند توسعه ملی ایران مطرح کرد.


گفتنی است این همایش با رویکرد بررسی و تحلیل زمینه‌ها و رویکردها، تحولات تاریخی، روندهای پیش رو، تحلیل و ارزیابی سیاست‌ها و چالش‌های نهادی برگزار می‌شود و بررسی و ارائه یافته‌های ارزشمند استادان و محققان و زمینه‌سازی مناسب برای انجام برنامه‌ریزی‌های کلان و انجام تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی در این حوزه، از اهداف این همایش عنوان شده است.


متن سخنرانی ها و مقالات ارائه شده به قرار همیشه، در عطنا قرار می گیرد.


گوشه هایی از این همایش را با هم می بینیم؛عکس: افشین عزیزی- عطنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار