۰۲ بهمن ۱۴۰۲ ۱۸:۰۸
کد خبر: ۳۰۵۳۶۵

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دکتر محمدحسن یادگاری

عطنا- به نقل از خبرگزاری مهر؛ آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهش فرهنگی با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر شنبه ۳۰ دی در تالار وحدت برگزار شد.

اسماعیلی در این‌مراسم گفت: پژوهش‌های برگزیده برای حل مسائل حوزه حکمرانی فرهنگی استفاده می‌شود. ما نیازمند تقویت ادبیات علمی هستیم. به همین‌دلیل باید مراکز دانشگاهی و پژوهشی را به سمت حل مسائل سوق دهیم و اصحاب فرهنگ و هنر هم مشارکت سازنده‌ای در حل مسائل حکمرانی فرهنگی داشته باشند.

وی همچنین چالش‌های متعددی برای این حوزه دانست و گفت: نیازمند بازاندیشی، بازنگری و متناسب سازی داشته‌هایمان در دوره پیش رو به خصوص در هوش مصنوعی هستیم.

در ادامه این‌مراسم از برگزیدگان و افراد شایسته تقدیر در محورهای هنر، پژوهش‌های دینی و اسلامی، رسانه و ارتباطات، فناوری‌های جدید و آینده نگار فرهنگی تقدیر و تجلیل شد.

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دکتر محمدحسن یادگاری

در بخش "رسانه و ارتباطات"، محمدحسن یادگاری عضو هیئت علمی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی به همراه فاطمه حاجی کاظم تهرانی، سیده مرضیه شعاع هاشمی، مجید کافی و علی نهاوندی شایسته تقدیر شدند، همچنین احسان شاه قاسمی به عنوان برگزیده اصلی این بخش معرفی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همگی ایشان تجلیل کرد.

در بخش فرهنگی نیز محمد پورکیانی، رحیم یوسفی اقدم، محمدسعید ذکایی و سیمین ویسی شایسته تقدیر شدند. همچنین حجت الاسلام حسین بستان نجفی جایزه اصلی را از آن خود کرد.

بهروز رسولی، سید شاهین محسنی و فردین محمدی در بخش هنر شایسته تقدیر شدند و جایزه اصلی به زهرا عبدالله رسید.

در بخش پژوهش‌های دینی و اسلامی هم محمد تقی کرمی، محسن حسام مظاهری و سید محسن میرسندسی شایسته تقدیر شدند. همچنین مهدیه پاکروان نیز برگزیده اصلی این بخش معرفی شد.

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دکتر محمدحسن یادگاری

در بخش فناوری‌های جدید و آینده پژوهی فرهنگی، سمیه بلبلی و حمید پارسا نیا، زینب پاپی وسمیرا اجتهادی، محمد علی ابوترابی و مهدی حاج امینی شایسته تقدیر شدند. همچنین جایزه اصلی به صورت مشترک به نرجس منفرد، فریده حق بین و یوسف قاسمی نژاد اهدا شد.

آسیه مصطفی از هندوستان و رونالد پیچ هم به‌عنوان برگزیده اصلی بخش بین‌الملل معرفی شدند.

جایزه ویژه زنده یاد عماد افروغ هم در حوزه نقد فرهنگی و سیاستگذاری فرهنگی به علیرضا شجاعی زند اهدا شد.

در این‌مراسم همچنین محمد باقری و سحر محمدپور به‌عنوان پژوهشگر جوان، اکرم گروسی پژوهشگر برگزیده زن، علیرضا شاه حسینی پژوهشگر برگزیده استانی و مهدی محقق پیشکسوت پژوهش فرهنگی معرفی شدند.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دکتر محمدحسن یادگاری

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
نظرات بینندگان
اجتهادی
Iran (Islamic Republic of)
08/11/1402 - 16:57
0
0
با سلام و احترام
در متن خبر به اشتباه آمده: "سمیرا اجتهادی، محمد علی ابوترابی و مهدی حاج امینی شایسته تقدیر سوم شدند"،
در صورتی که "شایسته تقدیر اول" شناخته شده است.
لطفا اصلاح بفرمایید.
سپاس

https://ifcr.ir/fa/news.php?rid=69
لینک اعلام نتایج سامانه جشنواره
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

به همت انجمن دانشجویی روابط عمومی دانشکده علوم ارتباطات، کرسی آزاد اندیشی "پایان انحصار رسانه ها" با حضور نمایندگانی از فعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار