۰۸ مهر ۱۴۰۲ ۰۸:۱۹
کد خبر: ۳۰۵۲۷۷

عطنا - رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی به بررسی وضعیت علمی دانشگاه‌ها پرداخت و پیشنهاداتی را برای تغییر و تحول فضای فرهنگی دانشجو‌‌ها ارائه کرد.

مجید عباسی رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی توانا، با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: «آغاز سال تحصیلی، نوید یک دوران جدید است. دورانی که باید در آن، شاهد حرکت و تغییر از شرایط موجود به شرایط مطلوب باشیم. بنابراین وزارت علوم نیز باید راهبرد و برنامه خود را بر تغییر و ارتقاء وضعیت علمی دانشگاه‌ها متمرکز کند. تغییری که روند پرشتاب سرعت علمی کشور را هم در منطقه غرب آسیا و هم در سطح جهانی تدوام و توسعه ببخشد.»

وی با بیان اینکه رشد علمی بدون توجه به مباحث اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی ممکن نیست گفت: «معتقدم تغییر و تحولاتی که در چند سال اخیر در فضای دانشگاه‌ داشته‌ایم، نشان داد که باید در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، اقدامات جدی صورت گیرد. تحولاتی مانند قضیه کرونا و سبک جدیدی از تحصیل به شکل مجازی یا اغتشاشاتی که در دانشگاه‌ها نیز رخ داد. اگر از ارتقای سطح اخلاقی و فرهنگی دانشجویان غافل شویم، حتی اگر تولید علم نیز محقق شود آن علم نافع نخواهد بود.»

دکتر عباسی ادامه داد: «در دانشگاه با اقشاری سر و کار داریم که فرهیخته محسوب می شوند. اخلاق و منش دانشجو باید در تراز یک دانشجوی انقلابی باشد. البته تغییر فرهنگی و اجتماعی بدون همکاری و کمک تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی مانند بسیج دانشجویی،انجمن‌های اسلامی، جنبش عدالتخواهی و... محقق نخواهد شد.

وی تاکید کرد: لذا اگر معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی که در راس سیاست‌گذاری فرهنگی است برنامه‌ای تدوین می‌کند، زمانی می تواند آن برنامه را محقق و به مرحله اجرا بگذارد که تشکل های دانشجویی و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از آن حمایت کنند.

رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی اضافه کرد: در حقیقت وظیفه اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توأم نمودن علم با تهذیب و اخلاق است تا ما شاهد شرایط مناسبی به لحاظ فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها باشیم و به سوی شکل‌گیری دانشگاه تمدن‌ساز حرکت کنیم.»

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

به همت انجمن دانشجویی روابط عمومی دانشکده علوم ارتباطات، کرسی آزاد اندیشی "پایان انحصار رسانه ها" با حضور نمایندگانی از فعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار