۱۱ شهريور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۷
کد خبر: ۳۰۵۲۰۹

عطنا - قیام و حرکت امام حسین (علیه السلام) صحیفه جامعی از درس های گوناگون معرفتی معنوی، فضیلتی انسانی، دنیوی، اخروی، فردی و اجتماعی برای ابناء بشراست و چراکه امام شهید علیه السلام جانش را در راه خدا و احیاء تفکر دینی بذل کرد تا جامعه را از جهالت و سرگردانی گمراهی برهاند.

بازخوانی اربعین را در قالب" بهزیست سیاست شناختی" باید دیدچراکه سیاست شناختی اربعین دراستعاره امر احیاء تفکر دینی ضمن تاکید بر سیاست انسانی - الهی ، به رد ابزاری شدن دین ،نفی التقاط و تحجر دینی درتمسک به استدلال و مجاهدت و استقامت می انجامد.

البته احیا تفکر دینی با تمسک به جزم علمی و عزم عملی برآمده از فطرت انسانی و عقلانیت تعالی محور به تولید معنای بهزیست سیاست شناختی کمک می نماید. در این بهزیست سیاست شناختی سیستم اجتماعی و سیستم روانی جامعه مستلزم اقتدا به سنت مقبول ، علم روز،مخاطب سنجی و تلاش هدفمند در جهت سراج وحی و مصباح عقل،در جهت تعالی فرهنگی و کسب کرایم اخلاقی اربعینی تلقی می گردد.

احیا تفکر دینی نه ایجاد دین بلکه احیاء عملی مفاهیم اصیل دینی، مبارزه با تحریفات و زدودن خرافات ونفی نگاه تک بعدی به دین است. البته لازم است نتیجه احیا تفکر دینی دربینش و رفتار جامعه دینی درقالب میوه کرامت مداری و اخلاق زیستی مدارا محور منعکس شود.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

کرسی آزاداندیشی"پایان انحصار رسانه ها" باحضور نمایندگانی ازفعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صداوسیما برگزارمی‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار