۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ۰۶:۳۰
کد خبر: ۳۰۳۶۰۰

عطنا- روز چهارشنبه 11 اسفندماه دکتر ابراهیم پاشا، استاد پیشکسوت دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی که در زمینۀ مسائل اجتماعی و جامعه‌شناختی، روش تحقیق و موارد دیگر تدریس می کرد، درگذشت.

در پی از دست دادن این استاد، محمدحسین پناهی، عضو هیئت علمی دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در گفتگو با عطنا با بیان اینکه دکتر پاشا، استادی بسیار منضبط و موظف به انجام وظایف خود بود، عنوان کرد: این استاد نسبتاً با دانشجویان خود جدی بود و در کار بسیار دقیق عمل می‌کرد. می‌توان از این استاد به‌عنوان یک عضو هیئت‌علمی فعال و وظیفه‌شناس نام برد.

وی با اشاره به اینکه دکتر پاشا شخصیت علمی بسیار محترم و قابل‌ تقدیری داشت که در کنار این استاد نکات آموزنده‌ای آموختم، گفت: این استاد یک ترجمه‌ای به روش تحقیق در مورد قیام کوفه و چند کار علمی دیگر در حوزه جامعه‌شناسی سازمان‌ها انجام داده و تنها فردی در دانشگاه علامه طباطبائی بود که این درس را تدریس می‌کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی افزود: از دست دادن این همکار و استاد پیشکسوت بسیار ناراحت‌کننده بود و از خدا برای وی طلب آمرزش کرده و به بازماندگان این مرحوم تسلیت عرض می‌کنم.

همچنین عذرا جاراللهی، دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه احساس مسئولیت از ویژگی‌های بارز دکتر ابراهیم پاشا بود، عنوان کرد: این استاد از نظر علمی و اخلاقی در سطح بسیار بالایی قرار داشت و کار خود را با دقت انجام می‌داد.

وی با اشاره به اینکه خبر درگذشت این همکار بسیار ناراحت‌کننده بود و از بیان خوبی‌های این استاد زبان قاصر است، افزود: در جلساتی که دکتر ابراهیم پاشا حضور داشت همیشه سعی می‌کرد اظهارنظرهای مفیدی داشته باشد و زحمات زیادی برای دانشگاه کشیده است.

جاراللهی اظهار کرد: این استاد سختگیری‌های خاص خود را نسبت به دانشجویان داشت چون انسان بسیار دلسوزی بود، به دانشگاه علامه طباطبائی و خانواده این مرحوم تسلیت عرض می‌کنم.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار