۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۹:۱۲
کد خبر: ۲۶۸۸۳۰
نشست تخصصی «مسائل و چالش‌های آموزش رفاه و مددکاری اجتماعی در ایران»

نشست تخصصی «مسائل و چالش‌های آموزش رفاه و مددکاری اجتماعی در ایران» در قالب پنجمین همایش روز علوم اجتماعی و بزرگداشت دکتر غلامرضا صدیقی و دکتر محمدامین قانعی‌راد در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی برگزار شد.


به گزارش خبرنگار عطنا، در این نشست که 14 آذرماه توسط انجمن رفاه اجتماعی ایران و انجمن مددکاران اجتماعی ایران برگزار شد، رضا صفری‌شالی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه خوارزمی مدیریت آن را بر عهده داشت.


در این نشست علی‌اکبر تاج مزینانی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع مؤلفه‌ها و بایسته‌های آموزش سیاست‌گذاری اجتماعی در ایران، کرم حبیب‌پور، عضو هیئت‌علمی دانشگاه خوارزمی با موضوع «بی‌گفتمانی آموزش سیاست و رفاه اجتماعی در دانشگاه‌های ایران»، رضا صفری‌شالی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه خوارزمی با موضوع «فقدان سیاست‌گذاری جامع در آموزش و سنجش برخورداری از رفاه اجتماعی در ایران»، سیدحسن موسوی‌چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با موضوع «آموزش مددکاری اجتماعی در ایران و چالش آن» و محمدباقر تاج‌الدین، پژوهشگر و استاد دانشگاه به سخنرانی پرداختند.


با گزارش تصویری این نشست همراه باشید؛


عکس: ایوب قادری- عطنا
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
مطالب دیگر
چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟
یک استاد دانشگاه در گفتگو با عطنا بررسی کرد

چگونه مسائل جنسی را به کودک آموزش دهیم؟

تربیت جنسی امری ضروری است و آموزش آن را از هر سنی که کودک شروع به سوال پرسیدن می کند باید شروع کرد. اما به طور کلی اولین زمان برای این آموزش 3 تا 5 سالگی است. چون کودک در این برهه سنی کنجکاوی هایی دارد
فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا مطرح کرد

فقدان سرمایه اجتماعی، نظام سیاسی را با چالش‌ روبرو می‌کند/ مهاجرت یکی از نتایج شکاف میان دولت و ملت است

یک استاد دانشگاه معتقد است: «نهادهای دولتی و حاکمیتی نقش مهمی در اعتماد عمومی دارند و در واقع عملکرد نهادهای اجتماعی و سیاسی است که اعتماد را خلق می‌کند یا باعث کاهش آن می‌شود.»
فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم
یک جامعه شناس در گفتگو با عطنا:

فضای مجازی را باید کنترل کرد/ باید به سمت اینترانت حرکت کنیم

در حال حاضر در معرض تهدید جدی هستیم. طرح مجلس درباره ساماندهی فضای مجازی اولین گام در جهت داشتن برنامه برای مدیریت فضای مجازی است و البته نباید به روش‌های نادرست مثل قطع کردن اینترنت روی بیاوریم.
مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟
بررسی قوانین اینترنت در کشورهای دیگر (1)

مدیریت فضای مجازی در آمریکا و کره جنوبی چگونه است؟

TikTok و WeChat دو شبکه اجتماعی چینی هستند که در دنیا با استقبال روبه‌رو شده‌اند، اما در زمان ریاست جمهوری ترامپ استفاده از این اپلیکیشن‌ها در امریکا به دلیل نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار