۰۹ تير ۱۳۹۵ ۱۴:۲۱
کد خبر: ۴۲۶۶۸
Salimi-New-01


salimi - NEW


دکتر حسین سلیمی، با اشاره به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علامه طباطبائی طی دو سال اخیر، اظهار کرد: زمانی که مسئولیت ریاست دانشگاه علامه طباطبائی را بر عهده گرفتم تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این دانشگاه 70 نفر بود اما تعداد این دانشجویان در حال حاضر 170 نفر است.


وی در مورد رشته‌هایی که در آنها دانشجوی خارجی پذیرش می شود گفت: اکثر دانشجویان خارجی در رشته های اقتصاد، روزنامه نگاری، علوم سیاسی، حقوق و زبان و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل هستند.


به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در ادامه به اشاره به فعالیت موسسه بیمه اکو اظهار کرد: اداره موسسه بیمه اکو به دانشگاه علامه طباطبائی سپرده شده است و دانشگاه اجازه دارد از طریق این موسسه دانشجویان خارجی را جذب کند. پیش بینی می شود امسال ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علامه طباطبائی 30 درصد افزایش یابد.


سلیمی با بیان اینکه برخی از کشورهای خارجی کشور های اصلی همکاری های بین‌المللی برای دانشگاه علامه طباطبائی محسوب می‌شوند افزود: کشور های اروپایی شامل فرانسه، اسپانیا و آلمان کشورهای محوری برای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی در دانشگاه علامه طباطبائی هستند. این فعالیت ها در زمینه های مختلف از جمله تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کارگاه‌های متقابل، برگزاری همایش‌های مشترک و غیره می شود.


وی از احتمال برگزاری دوره های مشترک بین دانشگاه علامه طباطبائی و برخی از کشور های اروپایی و صدور مدرک مشترک خبر داد و افزود: دانشگاه علامه طباطبائی قصد دارد رشته‌هایی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد راه‌اندازی کند، تا دانشجویان این رشته‌ها بخشی از تحصیل خود را در این دانشگاه و بخشی دیگر از تحصیل خود را در دانشگاه مقابل بگذرانند و در نهایت به آنها مدرک مشترک اعطا شود. امیدواریم این امر در سال جاری تحقق یابد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: