۱۹ شهريور ۱۴۰۲ ۰۷:۳۱
کد خبر: ۳۰۵۲۳۱

عطنا - ششمین همایش بین‌المللی اربعین 20 شهریورماه 1402 در محورهای «اربعین؛ سیاست و روابط بین‌الملل»، «اربعین؛ مطالعات فرهنگی - اجتماعی»، «اربعین؛ مطالعات مدیریتی - اقتصادی»، «اربعین؛ الهیات و فلسفه»، «اربعین؛ هنر و ادبیات»، «اربعین؛ روان‌شناسی و سلامت»، «اربعین و علوم ارتباطات»، «اربعین و تجربه زیسته»، در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

پیاده‌روی اربعین در دنیای امروز از یک سنت به عیار فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تبدیل شده

دراین‌باره میترا راه نجات عضو هیئت‌علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه در ششمین همایش بین‌المللی اربعین فرهیختگانی از بیش از ۱۰ کشور جهان نیز حضور دارند، اظهار کرد: برای اولین بار ۱۰۰ اندیشمند دانشگاهی در قالب ۱۴ پنل به زبان‌های انگلیسی، عربی و فارسی در این همایش سخنرانی خواهند داشت.

وی در ادامه افزود: ششمین همایش بین‌المللی اربعین با نگاهی جامع به زمینه‌های مطالعاتی اربعین سعی می‌کند با روش‌های مطالعات میان رشته‌ای، از تجربه‌ها و دیدگاه‌های فرهیختگان برای غنا بخشیدن به ابعاد مختلف فهم پیاده‌روی اربعین استفاده کند.

 عضو هیئت‌علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین امروز به عنوان بزرگ‌ترین نماد وحدت و همبستگی شیعیان جهان شناخته می‌شود، گفت: این پیاده‌روی بر مبنای توصیه‌های بزرگان شیعه همچون امام صادق (ع) شکل گرفته است که توسط شیخ انصاری اجرا و مجدد توسط شیخ میرزا حسین نوری احیا شده است.

دبیر اجرایی ششمین همایش بین‌المللی اربعین در ادامه افزود: با توجه به ۴۰ حدیث موجود در باب زیارت امام حسین (ع) با پای پیاده، ما شاهد تبدیل یک سنت به عیار فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در دنیای امروز هستیم به گونه‌ای که این پیاده‌روی نشان از قدرت مذهبی شیعیان برای وحدت و همگرایی علی‌رغم همه اختلافات دارد.

راه نجات همچنین عنوان کرد: در حالی که بیش از ۲۰ میلیون شیعه در روزهای گذشته به کربلا سفر داشته‌اند، شاهد نظم در عین بی‌نظمی، وحدت در عین تکثر، عشق و حرمت در کنار هم، برادری، برابری و آزادی نیز بوده است؛ این همان تجلی آزادگی امام حسین (ع) است.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
مراسم آشنایی با جشن سال نوی چینی، در دانشکدۀ ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد
به همت انجمن علمی زبان چینی و مرکز تحقیقات چین،

مراسم آشنایی با جشن سال نوی چینی، در دانشکدۀ ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد

مراسم آشنایی با جشن سال نوی چینی، با هدف توجه به پیوندهای فرهنگی ایران و چین، در ایام جشن نوروز و جشن سال نو در چین، در دانشکدۀ ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار