۱۷ تير ۱۴۰۲ ۱۱:۰۶
کد خبر: ۳۰۵۰۷۰

عطنا - دوره آموزشی کارشناسان مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور که به همت دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه علامه‌طباطبائی و مرکز بهداشت و درمان این دانشگاه از ۱۷ تا ۱۹ تیرماه ۱۴۰۲ در پردیس مرکزی دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار می‌شود. کارشناسان مراکز مشاوره و سبک زندگی و همچنین کارشناسان مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور به مدت سه روز در کارگاه‌های آموزش تخصصی با حضور استادان برجسته و مجرب این حوزه‌ها شرکت می‌کنند.

ابراهیم نعیمی، مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه کارشناسان و مشاوران مراکز مشاوره و بهداشت و درمان دانشگاه‌ها پیشانی این مراکز هستند، اظهار کرد: دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم، دست‌اندرکار ارتقای سطح سلامت روانی و جسمانی دانشجویان این وزارت در سراسر کشور است.

وی تاکید کرد: تلاش ما در این مراکز این است که با درک چالش‌ها و مسئله‌های روانی_اجتماعی و جسمانی مجموعه دانشجویان کشور که براساس کارنامه سلامت روان و کارنامه سلامت جسم، هر سال رصد و پایش می‌شود و همچنین براساس داده‌هایی که از مجموعه فعالیت‌های مراکز مشاوره و سبک زندگی و مراکز بهداشت و درمان به دست ما می‌رسد، بتوانیم راهکار‌های لازم برای ارتقا و توانمندسازی کارشناسان این مراکز و حرکت به سمت شعار «سلامت، ایمنی و محیط زیست» را در پیش بگیریم.

نعیمی با بیان اینکه دوره آموزشی کارشناسان مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور در جهت اهداف دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی است، یادآور شد: ایجاد ارتباط بین همکاران مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و انتقال تجربیات بین دانشگاه‌های مختلف از اهداف اصلی این دوره سه روزه است.

مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه شعار محوری دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، «سلامتی برای همه دانشجویان در همه دانشگاه‌های کشور» است، افزود: این شعار در دوره آموزشی کارشناسان مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های سراسر کشور مورد تاکید و توجه ویژه قرار گرفته است. همچنین در آیین پایانی این دوره، ۱۰ نفر از کارشناسان برتر مراکز مشاوره دانشگاه‌ها و ۱۰ نفر از کارشناسان برتر مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها معرفی و تقدیر می‌شوند.

گفتنی است آیین آغازین این دوره، صبح شنبه، ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ و مراسم پایانی نیز عصر دوشنبه، ۱۹ تیرماه ۱۴۰۲ با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس سازمان امور دانشجویان، مدیرکل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی این وزارتخانه و هیئت رئیسه دانشگاه علامه‌طباطبائی، در پردیس مرکزی این دانشگاه برگزار می‌شود. دانشکده مدیریت و حسابداری و کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد پردیس مرکزی دانشگاه نیز محل برگزاری کارگاه‌های آموزشی این دوره است.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

کرسی آزاداندیشی"پایان انحصار رسانه ها" باحضور نمایندگانی ازفعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صداوسیما برگزارمی‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار