۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷
کد خبر: ۳۰۴۶۷۷

عطنا - بسیاری از تحلیل گران سیاسی و برخی از قدرت های سياسي جهان که در راس آنها دولت مستقر در کاخ سفید است،  چهل و چهار سال است که در حال انکار نسل انقلاب اسلامی هستند. در این مدت طولانی، هر آن چه از سیاست های فشار حداکثری در تمام عرصه های اقتصادی،  سباسی، فرهنگی، دیپلماسی، جنگ ، تحربم، تحریف و فتنه و توطئه که از دست دولت آمریکا و همپیمانانش برآمد، برای انکار نسل انقلاب اسلامی ، انجام شد که فقط فهرست آن دهها جلد کتاب می شود.  اما امروز در ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ نسل انقلاب ، خود را برای چهل و چهارمین مرتبه اثبات کردند و خود را نشان دادند.

امروز هریک از زنان و مردان و حتی  کودکان در گهواره و کالسکه که در صف میلیونی راهپیمایی در سراسر ایران در کوچه و خیابان  دیده شدند، این رودخانه خروشان جمعیت، رسانه شدند.  چگونه می توان آن را انکار کرد؟ پیام واضح،  صریح و کوبنده امروز مردم این است که نسل انقلاب اسلامی،  انکار شدنی نیست.

چرا، نسل انقلاب، که امروز در ۲۲ بهمن ۱۴۰۱  در آن  از همه ی گروههای سنی از دهه های ۳۰، ۴۰، ۵۰، ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ و دهه  هزاروچهارصدی و تمامی لایه های اجتماعی و فرهنگی به صورت کاملا در هم تنیده و بهم پیوسته،یک دل و یک جان ، وجود داشت ، انکار شدنی نيست؟ دلایل و عوامل گوناگون و متعددی دارد. که جای تحقیق و پژوهش و مطالعه دارد. اما خیلی کوتاه و خلاصه می توان، این دلایل و عوامل را در دو گونه اساسی صورت بندی کرد.

۱- گونه اول، جریان و جبهه حق و حقیقت
جنس انقلاب، اهداف انقلاب، فرهنگ انقلاب، و سبک رهبری انقلاب و مردمی که انقلاب کردند، همه  از نسل سلمان فارسی هستند.  آن صحابی خاص که پیامبر در شان آن فرمود، سلمان از ما اهل البیت است‌. و در نقلی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم به دست زدن بر شانه سلمان با این مضمون فرمودند، مردمانی از نسل سلمان در آخرالزمان،  از یاوران فرزندم مهدی و از احیا کنندگان معارف نبوی و قرآنی خواهند بود.  انقلاب مردم برای شکم و نمایش بدن و مدیریت آن نبود. برای شکوفایی عقل، علم، معنویت، عدالت، آزادی و اخلاق بود، پس ماندنی شد.انقلاب اسلامی در ذیل جبهه حق تعریف می شود و نشانه گذاری می گردد.

۲- گونه دوم،جبهه باطل و جریان زر و زور و تزویر بین المللی و جهانی است. جبهه ای که  روبروی انقلاب اسلامی قرار دارد. جبهه ای که جنس آن، ثروت اندوزی ، انحصار، جرم و جنایت ، جهل و تعصب  و غرور ، نابرابری و بی عدالتی و توزیع فقر وفساد و تبعیض نهادینه شده و ساختارمند شده در قالب نظام سرمایه داری آمریکا در جهان است. کارنامه آمریکا به عنوان شیطان بزرگ برای همه روشن است. پس دلیل اصلی که نمی نتوانند نسل انقلاب اسلامی را انکار کنند این است که مردم ما، جنس انقلاب ما، اهداف اصیل انقلاب ، رهبری انقلاب همه و همه در ذیل جبهه حق صورت بندی می شوند و معاندان و مخالفان در جبهه باطل و شیطانی تعریف می شوند.

۳- و خداوند همیشه طرفدار و حامی جبهه حق و حقیقت و پاکی و مظلومان است و دشمن جبهه، کفر و نفاق و زراندوزی این چیزی است که در طول تاریخ هرگز مخالفان انبیاء نفهمیده اند و نخواسته اند که درک کنند، سنگ  بنای ستیز و مبارزه با انبیاء همیشه ثروت اندوزان  و قدرت ها و پادشاهان و حاکمان جور و ستم بودند و امروز نیز درب بر همان پاشنه می چرخد.البته تحلیل های جامعه شناختی زیادی را می توان ارایه داد که تمام  واقعیات بیرونی و فرایندهای اجتماعی نشان می دهد، قرن، قرن بیداری جهانی است ، مردم با هوش و متدین و انقلابی ایران که جای خود دارد. راهپیمایی امروز مردم ایران همچون سیل خروشانی بود که تمامی پسماندهای عفونی سربرآورده از برنامه های آمریکایی های صهیونیست و نوکران اروپایی و منطقه ای و بدبخت های داخلی آنان  در چند سال اخیر را یکجا شست و در زمین دفن کرد. از مسئولین دلسوز انتظار تلاش بهتر و بیشتر برای خدمتگزاری به این ملت با فرهنگ و با هویت می رود. باید مراقب بود تا این دستاورد که مالک و خالق آن فقط مردم ایران با ۸۰ میلیون جمعیت است، توسط افکار کوتاه و تحلیل های ضعیف و باندهای بسته و فرسوده ،از هر جناح و صفی که باشند و با هر انگیزه ای که باشد، مصادره نشود، ان شالله.

نویسنده: دکتر ابوالقاسم فاتحی دهاقانی

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* :
* نظر:
هنر و فرهنگ1
فحش دادن بخشی از ابزار کار و سنت ماست!
حمایت بی‌شرمانه شاهین نجفی از فحاشی و توهین عناصر ضدانقلاب به مردم ایران:

فحش دادن بخشی از ابزار کار و سنت ماست!

شاهین نجفی خواننده هتاک، فحش دادن را بخشی از ابزار کار خود و از سنت‌های خود و عناصر ضد انقلاب دانست و خواست که مردم فحاشی کردن را به عنوان بخشی از فرهنگ و سنت‌های خود بپذیرند!!
هنر و فرهنگ2
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار