۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۰۷
کد خبر: ۳۰۴۶۳۵

عطنا - مسئول رسانه ای "جنبش حسینیون" خطاب به متهم کنندگان بی اساس ایران در جمهوری آذربایجان گفت: به یاد بیاورید که حتی در فاجعه حمله به حرم شاهچراغ که توسط تروریست ها از باکو مدیریت شد، ایران باز هم جمهوری آذربایجان را متهم نکرد.

حاج اورخان محمدوف، مسئول رسانه ای "جنبش حسینیون" جمهوری آذربایجان ، خطاب به رسانه ها و مقامات این کشور که به دروغ و به ناحق جمهوری اسلامی ایران را در خصوص واقعه تیراندازی یک شخص در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران متهم می کنند، گفت : به یاد داشته باشید حتی در فاجعه حمله تروریستی به حرم شاهچراغ در شیراز که محرز شد این حمله را تروریست ها از باکو اداره کرده اند، باز هم جمهوری اسلامی ایران انگشت اتهام را به سمت جمهوری آذربایجان نگرفت. چطور شما بدون هیچ سند و مدرک و حتی بدون تحلیل معقول و منطقی انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه می گیرید؟»

حاج اورخان محمدوف گفت: « هدف از این هیاهوی ضد ایرانی کاملا روشن است. طی ماه های اخیر به عمد روابط با ایران را تخریب کردند تا زمینه را برای گشایش سفارت در اسراییل فراهم کنند و اکنون نیز به ناحق و کاملا بی اساس ایران را بخاطر حمله فردی که تاکید دارد بخاطر مسایل شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان حمله کرده است، متهم و هیاهوی تبلیغاتی به راه انداخته اند تا زمینه را برای آمدن ناتو به جمهوری آذربایجان فراهم کنند.»

اورخان محمدوف گفت: « مردم باید توجه داشته باشند که این حاکمیت و مقامات و رسانه های جمهوری آذربایجان هیچ گاه به مردم حرف راست و حقیقت را بیان نکرده است و همواره دروغ تحویل مردم داده اند. اکنون هم مردم باید بدانند که واقعه صورت گرفته به این نحو بوده است که یک ترک ایرانی اهل شهر مرند که با یک زن تبعه شهروند جمهوری آذربایجان ازدواج کرده، بخاطر اینکه همسرش از ده ماه پیش به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران رفته و بازنگشته است و وی نیز به همین خاطر کنترل اعصاب خود را از دست داده و با سلاح وارد سفارت جمهوری آذربایجان شده و یک نفر را نیز با گلوله کشته و چند نفر را نیز زخمی کرده است. اگر مسئولان و وزرا و متولیان رسانه های جمهوری آذربایجان ذره ای سواد دارند، به نقشه نگاه کنند و ببینند که شهر مرند در آذربایجان ایران قرار دارد و اهالی این شهر فارس نیستند که فارس ها متهم می کنید. همچنین به این جواب بدهند که چرا باید همسر این شخص به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران بروند و دیگر به خانه باز نگردد؟ »

اورخان محمدوف واکنش های مقامات و رسانه های جمهوری آذربایجان و ترکیه به این واقعه را مشابه واکنش های مقامات و رسانه های غربی به داستان مرگ ناگهانی مهسا امینی در اداره پلیس ایران مشابه دانست و گفت همانطور که در آن سناریو تلاش شد با متهم کردن بی اساس ایران، زمینه را برای اهداف بزرگی که ضد ایران طراحی شده بود، فراهم کنند، در این ماجرا نیز به نظر می رسد هدف اصلی ایجاد هیاهو و بحران و درگیری مصنوعی برای آوردن ناتو به جمهوری آذربایجان است. در تاریخ از این نوع بحران سازی های مصنوعی زیاد روی داده است. از جمله، زمانی که می خواستند در آلمان فاشیسم را تقویت کنند، حمله ای به رایشتاگ صورت گرفت که به کمونیست ها نسبت دادند، ولی بعدها معلوم شد که هدف این حمله تقویت فاشیسم بوده است. اکنون نیز باید مشخص شود این فردی که بنا به شرایط روانی ناشی از مفقود شدن همسرش پس از مراجعه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، این اقدام جنون آمیز را مرتکب شده است، آیا از سوی افراد یا مراکزی برای اقدامی که برای ایران بحران ایجاد می کند، مدیریت و هدایت شده است یا نه؟ مسئولان سیاسی و رسانه ای جمهوری آذربایجان نیز باید توضیح دهند که چرا با این سیاست ها و اقدامات بحران زا می خواهند جمهوری آذربایجان را به سوریه و اوکراین تبدیل کنند؟»

مسئول رسانه ای "جنبش حسینیون" همچنین به افرادی که فریب تبلیغات و موضع گیری های نادرست و شیطانی مقامات و مهره های پان ترکیسم را خورده اند و ضد ایران موضع گیری می کنند، گفت : « کاملا مشخص است که این حاکمیت نوکر صهیونیسم برای شما نیز هیچ ارزشی قایل نیست و هیچ بهایی برای شما بخاطر این همراهی با حاکمیت قایل نخواهد شد. آیا نمی بینید که حدود پنجاه نفر از رزمندگان جنگ قراباغ بخاطر مشکلاتی که برایشان ایجاد شده است، خودسوزی کرده اند، ولی مقامات این حاکمیت هیچ کاری برای آنها نکردند و این رسانه ها حتی از محل زندگی یکی از این رزمندگانی که خود را سوزاندند، یک بار هم پخش زنده نداشتند؟! پس چطور شده است که همین ها که هیچ ارزشی برای مردم جمهوری آذربایجان و رزمندگان و شهدایش قایل نیستند، وطن پرست شده اند و به نام همین وطن پرستی دروغین به ایران فحاشی می کنند و تبلیغات و هیاهو به راه انداخته اند؟»

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار