۱۴ دی ۱۴۰۱ ۰۷:۰۷
کد خبر: ۳۰۴۵۵۴

عطنا - به بهانه سومين سالگرد شهادت مرد میدان و جان فدای مردم ، سردار سلیمانی عزیز که نامش و شهادتش و یادش و مکتبش ، لرزه بر اندام صهیونیست ها و سران کاخ سفید و تفاله های آنان می اندازد..

سلیمانی همچنان زنده است، زیرا خداوند در قرآن، شهدا را زنده معرفی کرده است که مرام و مسلک و مکتبشان با رفتنشان زنده تر می شود، همان گونه که امام حسین علیه السلام به میدان با یزید رفت و شهید شد و مکتب امام حسین،  جاودان شد و دین جدشان تا ابد بیمه شد. همان گونه که با رفتن سلیمانی قهرمان، حزب الله در لبنان و حشدالشعبی در عراق و انصارالله در یمن قوی تر شد.

اما اصل مطلب این یادداشت: راستی مردم واقعی و علاقه مند و فداکار  و پای کار  انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی کدامند؟  و قهرمانان واقعی ، و درحقیقت جان فداهای این مردم چه کسانی هستند؟

آیا مردم واقعی ایران،  همان کسانی نیستند که در سومين سالگرد، قهرمان واقعی خود،، در کرمان ، پیاده روی اربعین جاده نجف تا کربلا را باز نمایی و باز تعریف کردند؟ یا مردم ایران، همان قهرمانان کاربکاتوری و مردان عنکبوتی مردم نمای فضای مجازی هستند که این روزها یا در کشورهای اروپایی کریسمس را از دست نداده اند  و یا در پارتی های شبانه  مختلط و ضد عفت عمومی، دستگیر می شوند؟ کدام‌یک؟ یا  مانند آن چهره مشهور بازیگری که با دزدی از جیب مردم و اهانت به مردم، منافق صفتانه برای دفاع از مردم خود، به خانه دشمنان مردم پناه برده اند؟ کدام یک؟

آیا مردم واقعی ایران همان کسانی نیستند که ۴۲ سال است با پوست و گوشت و خون‌شان ثابت کردند،  همچنان در سپاه خمینی و خامنه ای مانده اند و به سپاه عمر سعد زمانه ، اوباما و ترامپ و بایدن و نتانیاهو و بن سلمان کودن، نپیوسته اند ؟ کدام‌یک؟

قطعا و بی شک و برابر صدها واقعیت بیرونی، مردم واقعی ایران، کسانی هستند که بارها و بارها در ایام ۲۲ بهمن و در روز قدس و در دیگر مناسبات های ملی و مذهبی و انقلابی درطول تاریخ  ۴۲ ساله نظام‌ جمهوری اسلامی ایران همگان دیده ایم و می دانیم  در صحنه حاضر بودند در میدان های مورد نیاز آمدند ، آنان مردم واقعی  ایران هستند،نه چند چهره شهرت طلب ، و جویای نام و نان و آوازه طلبان و خوش گذران تن پرور و تهی مغزی که به کمک حجم زیاد تبلیغات فریبکارانه رسانه های آمریکایی و صهیونی  در فضای مجازی و  شبکه های اجتماعی    عبری ، غربی و عربی ، به عنوان قهرمان مجازی به مخاطبان مجازی و به مردم مجازی،  معرفی مي شوند. رفتار و گفتار  این سلبریتی های فراری  و یا مقام‌ آمریکا و اروپا نشان داد، آنان فقط مردم مجازی و برساخت شده ایران  هستند نه مردم واقعی و نه قهرمانان واقعی .

مردم واقعی ایران کسانی هستند که در تازه ترین مصداق عالی از  مشارکت های اجتماعی و سیاسی به صورت خودجوش از سراسر کشور برای حضور در مراسم سومين سالگرد، مرد خدا، دشمن آمریکا و اسراییل و جان فدای مردم ایران و  حامی مردم مسلمان و مظلوم جهان، سپهبد شهید و سرباز مردم سلیمانی جاودان و ماندگار  در تاریخ و در نظام هستی ، به کرمان رفتند و کرمان را تابلوی، حماسه حسینی و پیاده روی اربعین حسینی کردند.

پیام خون شهید سلیمانی و دیگر شهدا ، هوشیاری سیاسی،  تک تک مردم ایران و بویژه نوجوانان و جوانان است که مراقب باشند امپراطوری رسانه ای غرب ، جای جلاد و شهید را جابجا نکنند. جای ولایت فقیه علوی  را با ولایت سفیه اموی  جابجا و عوض نکنند. جای منزلت و شان خود و جای جایگاه عزت و آبرو و اعتباری که اکنون مردم ایران در هندسه سیاسی جهان دارند را با منزلتی دون پایه و حقیر گون و تو سری خور جابجا و عوض نکنند.  علت اصلی این همه فشار  و این همه تحریم های بین المللی و تحریف های داخلی بجز جابجایی اوج عزت با حضیض ذلت چیز دیگری نيست.

اگر چه همه ی این ها نباید مانع از آسیب شناسی جدی در سیاست های اقتصادی و فرهنگی و در رفتارها و در  الگوهای اقتصادی  و سیاسی و فرهنگی گفتمان انقلاب اسلامی بشود.بی شک باید آسیب ها را به درستی شناخت و با سرعت و صحت برطرف کرد.

دولت سیزدهم که رئیس جمهور محترم  آن ، فردی شایسته،  مردمی ، پرتلاس، مخلص و خدمتگزار است ، شجاعانه از مدیران و کارشناسان  لایق و فهیم و کاردان و دانشمند استفاده کند ولو این مدیران و این کارشناسان  ناشناخته و غیر معروف باشند و یا مورد توصیه افراد و جناح های خاصی نباشند.

قطعا اگر دولت سیزدهم تغییر ساختاری و اساسی  در بسیاری از مؤلفه های اقتصادی و فرهنگی و  آموزشی و تربیتی ایجاد نکند ، بی شک اسير ساختارهای اختاپوسی موجود می شود و پس از پایان دوره بدهکار مردم و بازنده به جناح سیاسی رقیب صحنه را ترک می کند . ساختارهایی  که حاصل سالها تلاش تفکرات تکنوکرات ها و لیبرال ها در مدیریت های کلان اقتصادی و  فرهنگی و نظام آموزش و پروش و آموزش عالی ایران است.

نویسنده: دکتر ابوالقاسم فاتحی دهاقانی

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

کرسی آزاداندیشی"پایان انحصار رسانه ها" باحضور نمایندگانی ازفعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صداوسیما برگزارمی‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار