۰۸ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۴۶
کد خبر: ۳۰۴۴۳۷

عطنا - یکی از معیارهای مهم برای بررسی میزان اثر بخشی و نفوذ سیاسی کشورها در عرصه های بین المللی را باید میزان مخالفت قدرت های مسلط ببن المللی و به ویژه آمریکا به عنوان کدخدای جهان دانست.

اگر ایران اسلامی برای منافع اقتصادی و سیاسی آمریکا بی خطر بود ، قطعا آمریکا حاضر نبود کوچکترین هزینه سیاسی و یا رسانه ای و یا نظامی و امنیتی را بر علیه ایران انجام دهد. در چنین حالتی منطق و عقل سیاسی حکم می کند که وقتی کشوری در تضاد با منافع ابر قدرت ها نیست ولو همسویی ایدئولوژیک هم نداشته باشد، از سوی قدرت های بزرگ با بی اعتنایی و نادیده گرفتن روبرو شود.

اما همگان می دانیم آمریکا و صهیونیست ها و کشورهای اروپایی از اول پیدایش نهضت امام خمینی (ره) در پیش از انقلاب ، ابتدا توسط حکومت دست نشانده خود یعنی رژیم ستم‌ شاهی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مستقیم و غیر مستقیم تا به امروز با انقلاب‌ اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران دمادم مخالفت کردند و تا آنجا که می توانستند کارشکنی کرده است. آشوب های ۶۰ روز اخیر اگر چه دلایل و زمینه های داخلی دارد مانند ؛ کج کارکردی سازمان های مسئول در امر تامین معیشت، مسکن ، ازدواح، تعلیم و تربیت و فرهنگ و عدالت که خود همین عوامل به سیاست های اقتصادی تفکرات تکنوکرات ها و سیاست های توسعه سیاسی اصلاح طلبان و سیاست های خارجی دولت تدبیر و امید و ندانم کاری های دولت احمدی نژاد بخصوص در دور دوم برمی گردد، اما موج سواری آمریکایی ها و صهیونیست ها و گروههای معاند و مخالف نظام و برخی کشورهای منطقه از نارسایی های داخلی و کوشش برای اعمال مدیریت افکار عمومی مردم ایران در شورش همگانی بهترین دلیل بر زنده بودن انقلاب اسلامی و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امروزه کمتر مسئله مهم بین المللی و به ويژه منطقه ای وجود دارد که بدون جلب نظر ایران قابل حل باشد و ابن یعنی قدرت تعیین کنندگی ایران اسلامی در معادلات سیاسی بین المللی، راز و رمز برخی جاهلان و یا غافلان و یا معاندان داخلی در همسویی با جبهه استکبار ی در تداوم آشوب ها را باید در اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.اگر کسی کمترین غیرت ایرانی و کمترین تعلق اجتماعی و عرق ملی را داشته باشد ، باید بکوشد تا فضای داخلی کشور به سمت آرامش و امید و پیشرفت هدایت شود.

برخی گفتارها و رفتارهای رادیکالی خواص که استمرار و تداوم خشم و خشونت و نا آرامی و نا کارآمدی را تولید می کند بی شک خواست آمریکا و دشمنان این آب و خاک است. بی تفاوتی یا تحلیل های ضعیف و نادرست از توانمندی های نظام‌ جمهوری اسلامی ایران و بزرگنمایی ضعف ها و دمیدن در یاس و نا امیدی و دامن زدن به اختلافات و اعتراضات ریختن آب به آسیاب دشمن است.

نویسنده: دکتر ابوالقاسم فاتحی دهاقانی

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: