۲۹ آبان ۱۴۰۱ ۰۶:۳۴
کد خبر: ۳۰۴۴۰۴

عطنا - باکو به منظور نشان دادن لجاجت و عنادورزی اش در مقابل جمهوری اسلامی ایران، با تصویب گشایش سفارت جمهوری آذربایجان نزد رژیم صهیونیستی به صراحت نشان داد که این به اصطلاح دولت هنوز در مرحله کودکی به سر می برد و تصمیمات و رفتارهایش ناپخته و از سر احساسات و هیجانات کودکی است.

باکو قبل از تصویب گشایش سفارت جمهوری آذربایجان در مجلس این کشور، بطور عجیبی و تقریبا به یک باره تمامی شعارهای پیشین خود را مبنی بر دوستی و روایط حسن همجواری با ایران را کنار گذاشت و در تبلیغات رسانه هایش به صراحت و بدون هیچ منطق و نشانه عقلی، ایران را دشمن جمهوری آذربایجان اعلام کرد.

این نوع لجاجت کودکانه بیش از هر عامل دیگری ناشی از احساساتی و هیجانی بودن رفتارهای الهام علی اف، رییس طایفه حاکم بر جمهوری آذربایجان است که صهیونیست ها توانستند اغوایش کنند و با فریب و دادن شکلات های تسلیحاتی، روح و عقل او را تسخیر کنند و او را به دشمنی با ریشه های ایرانی کشور خود و همچنین عنادورزی با مردم جمهوری آذربایجان سوق دهند.

اغوا شدن حکومت باکو توسط رژیم صهیونیستی گرچه ریشه در معاملات نفتی و تسلیحاتی و نیز وابسته شدن خانوادگی پاشایف ها و علی اف ها به صهیونیست ها دارد، این بار با دایر کردن رسمی سفارت نزد رژیم صهیونیستی به وضعیتی خطرناک تر از گذشته می رسد.

تصویب خواسته صهیونیست ها در مجلس جمهوری آذربایجان مبنی بر گشودن سفارتخانه این جمهوری نزد رژیم اشغالگر قدس نشان می دهد که از این پس، اجرای مطامع صهیونیست ها در جمهوری آذربایجان آسان تر از گذشته خواهد بود.زیرا، صهیونیست ها در گفته ها و مقالاتشان به صراحت تاکید کرده اند که جمهوری آذربایجان را قبل از هرچیز و بیش از هر منفعت دیگری، برای استفاده از این مکان جهت ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران می خواهند!

با توجه به همین اذعان صهیونیست ها ، در عمل سفارت جمهوری آذربایجان نزد رژیم صهیونیستی نیز به عنوان یکی از مراکز هماهنگ کننده اقدامات ضدایرانی رژیم صهیونیستی عمل خواهد کرد و قطعا از منظر جبهه مقاومت نیز سفارت جمهوری آذربایجان نزد رژیم صهیونیستی نیز همانند یکی دیگر از مراکز فتنه و فساد ضد اسلامی و ضدایرانی صهیونیست ها تلقی و با آن مقابله خواهد شد.

نویسنده: برهان حشمتی

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار