۰۱ شهريور ۱۴۰۱ ۱۳:۵۲
کد خبر: ۳۰۴۱۱۷

عطنا - دکتر هادی آجیلی، دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی به سمت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور تونس منصوب شد.

وی جایگزین میثم فراهانی رایزن فرهنگی قبلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس می شود که بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت در سطوح مختلف روابط فرهنگی بین‌الملل را در کارنامه دارد.

هادی آجیلی که مدرک دكتري روابط بين الملل خود را از دانشگاه شهيد بهشتي اخذ کرده، روز گذشته با سفیر تونس در تهران نیز دیدار و با وی رایزنی و گفتگو کرد. 

رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منصوب می شوند که مهم‌ترین نهاد فرهنگی متولی دیپلماسی فرهنگی و عمومی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است.

این نهاد بر اساس اساسنامه آن دارای اهداف معین و مشخصی همچون احیاء و گسترش تفکر و معارف اسلامی در جهان به منظور بیداری مسلمانان و ابلاغ پیام اسلام راستین به جهانیان، آگاهی جهانیان نسبت به مبانی و اهداف و مواضع انقلاب اسلامی و تبیین جایگاه آن برای مردم جهان، گسترش مناسبات فرهنگی با ملل و اقوام مختلف به خصوص مسلمانان و مستضعفان جهان، تقویت و تنظیم مناسبات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشور‌های سازمان‌های فرهنگی، عرضه صحیح فرهنگ و تمدن ایران و ویژگی‌های فرهنگی، جغرافیائی و تاریخی آن، فراهم آمدن زمینه‌های وحدت میان مسلمانان و تشکیل جبهه واحد بر اساس اصول مسلم اسلامی، مقابله فکری با فرهنگ ضد دینی، ضد اسلامی و ضد انقلابی و آگاه کردن مسلمانان نسبت به توطئه‌های تفرقه انگیز دشمنان و دفاع از حقوق مسلمانان، رشد و ارتقا و اصلاح وضع فرهنگی، تبلیغی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مسلمانان به ویژه پیروان اهل البیت علیهم السلام در جهان است.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار