۲۰ فروردين ۱۴۰۱ ۰۸:۴۲
کد خبر: ۳۰۳۷۰۹

عطنا- دکتر عبدالله فایز، رئیس پیشین دانشگاه هرات افغانستان در یادداشتی اختصاصی برای عطنا، اقدام تروریستی حرم مطهر رضوی را محکوم کرد.

در یادداشت دکتر فایز آمده است: حادثۀ المناک حرم مطرح حضرت رضا(ع) و شهر گنبد کاووس را که منجر به شهادت علمای عزیز در جمهوری اسلامی ایران شد برای شما، همۀ استادان عزیز دانشگاه‌ها ، قلم به دستان و قاطبۀ ملت شریف ایران تسلیت می‌گویم.

دشمنان سفاک دو کشور برادر، هرآنچه بتوانند انجام می‌دهند تا ایجاد فتنه کنند، طوری که در چهار دهه بر ملت مظلوم افغانستان روا داشتند. دشمنان اسلام تحت نام اسلام با ایدۀ منحوس و متعفن خویش اعمالی را انجام می دهند که در قاموس هیچ اندیشه ای بشری نمی گنجد.

آنچه بسیار مهم است این است که همچون اعمال ضد انسانی به پای یک ملت که خود طی چهار دهه، قربانی افراط‌گرایی این سیاهان تاریخ شده و هنوز قربانی اعمال گروه های سیاه و تاریک است، محسوب نشده ولی هر روز از روز دیگر بر اتحاد و برادری دو ملت تاکید شود. طوری که مقامات محترم جمهوری اسلامی ایران، افراد چیز فهم در داخل و خارج از افغانستان و همه اساتید دانشگاه های ایران و افغانستان ضمن نکوهش این عمل شنیع و غیر انسانی بر وحدت و برخورد نیکو با مهاجران افغان در جمهوری اسلامی تاکید داشتند که این خود نشان‌دهندۀ عمق دوستی و برادری دو ملت است.

آرزومندم که به برکت خون پاک شهدای عزیز اخیر و همه شهدای راه شرف و عزت دیارمان شاهد دوستی های بیشتر بین دو ملت فهیم جمهوری اسلامی ایران و افغانستان باشیم.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار