۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱
کد خبر: ۵۳۱۷۵
niasar

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تهران، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و تبریز درحال برگزاری دوره‌های بین‌المللی در کشور هستند.


به گزارش عطنا، مجتبی شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با مهر گفت: برگزاری دوره‌های مشترک بین‌المللی در برخی دانشگاه‌های کشور راه اندازی شده است که این روند باید تبدیل به الگو شود تا دیگر دانشجویان نیز بتوانند در این زمینه ورود پیدا کنند.


وی افزود: وزارت علوم تمایل دارد تا دانشگاه‌های سطح یک بتوانند برای رشته‌های دارای مجوز اقدام به برگزاری دوره‌های مشترک کنند.


معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: برای برگزاری دوره‌های مشترک دانشگاه‌ها باید بستر حضور استادان بین‌المللی را نیز فراهم کنند.


شریعتی نیاسر گفت: همچنین دانشگاه‌ها باید زمینه‌ای را فراهم کنند تا دانشجویان مربوط به کشورهای هدف بتوانند در این دوره‌ها تحصیل کنند.


وی عنوان کرد: درحال حاضر دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، تهران، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، اصفهان و تبریز به برگزاری دوره‌های مشترک ورود پیدا کرده‌اند که دیگر دانشگاه‌های کشور می‌توانند برای فعالیت در این حوزه از این دانشگاه‌ها الگوبرداری کنند.


معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: باوجود اینکه برگزاری دوره‌های مشترک بین‌المللی در دانشگاه‌های کشور شروع شده اما شیب برگزاری این دوره‌ها کند است و باید بستر قانونی را فراهم کنیم تا این نوع دوره‌ها توسعه یابد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: