۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۱۴
کد خبر: ۵۱۳۲۹
Ezdevaj e Daneshjooyi (2)

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی از اجرای نسخه دانشگاهی همسان گزینی تحت عنوان طرح «هدا» خبر داد.


به گزارش عطنا، حجت الاسلام منصور میراحمدی در گفت‌وگو با مهر گفت: ازدواج یکی از مسایل مهم قشر جوان و تحصیل کرده است. هر چه دانشجویان به مقاطع بالاتر تحصیلی راه می‌یابند، مسئله ازدواج آنها با تاخیر انجام شده و سن ازدواج بالاتر می‌رود.


وی ادامه داد: این مسئله علل و عوامل گوناگونی دارد یکی از علت‌های آن انتخاب همسر مناسب است البته ما عوامل دیگر را نادیده نمی‌گیریم. سعی ما این است که به افرادی که شرایط اقتصادی و شغلی قابل قبولی دارند و مسئله آنها، انتخاب درست همسر با توجه به ادبیات دینی است، کمک کنیم.


معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی افزود: برهمین اساس در راستای تسهیل این امر مهم، طرح هدا (همسان گزینی دانشگاهی ایران) در راستای همسان گزینی در دانشگاه‌ها با همکاری موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان اجرا می‌شود.


وی ادامه داد: این طرح ارائه دهنده راهکاری است که می‌تواند به روشی نوین با تسهیل در امر ازدواج و همسان یابی، گامی موثر در راستای گسترش فرهنگ ازدواج، از طریق انتخاب صحیح با محوریت خانواده، بردارد.


میراحمدی افزود: طرح هدا با تلفیقی از شیوه‌های سنتی (احیای سنت خواستگاری) و تکنولوژی مدرن (استفاده از سیستم فناوری اطلاعات) به یاری جوانان دانشگاهی طالب ازدواج (که قشر عظیمی از جامعه جوان در سن ازدواج را تشکیل می‌دهند) پرداخته است.


وی ادامه داد: در حال حاضر این طرح در دانشگاه شهید بهشتی اجرا شده و اگر موفق شود، دانشگاه‌های دیگر را پوشش خواهد داد.


معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی افزود: دفتر این طرح در دانشگاه شهید بهشتی ایجاد شده و با برخی دانشگاههای دیگر نیز همکاری می‌کند.


وی افزود: بنابراین در فاز اول این طرح در دانشگاه شهید بهشتی اجرا شده و در مرحله دوم در دانشگاه‌های تهران و در مرحله سوم دانشگاه‌های شهرستان را پوشش خواهد داد.


میراحمدی ادامه داد: ثبت نام در این سامانه برای دانشجویان هیچ هزینه‌ای ندارد. دانشجو وارد سامانه شده و ثبت نام می‌کند، تعدادی از اعضای هیئت علمی به عنوان مشاور که افراد معتبری هستند اطلاعات این افراد را دریافت کرده و براساس شاخص‌هایی که وجود دارد اگر افرادی با هم تناسب داشته باشند آنها را به هم معرفی کرده و خانواده آنان را مطلع می‌کنند.


وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجرایی طرح مذکور از سال گذشته آغاز شده، اکنون که سامانه فعالیت خود را آغاز کرده است با استقبال خوب استادان، دانشجویان و کارکنان مجرد مواجه شده است این سامانه علاوه بر دانشجویان مجرد استادان و کارکنان مجرد دانشگاه را نیز پوشش می‌دهد.


وی ادامه داد: متقاضیان که مایلند در این طرح ثبت‌نام کنند می‌توانند با مراجعه به آدرس مستقیم صفحه هدا hoda.sbu.ac.ir و ورود به لینک متقاضیان ازدواج و وارد کردن یکی از کدهای معرفین دانشگاه شهید بهشتی اقدام کنند.


معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی افزود: آیکون طرح هدا در صفحه اصلی سایت دانشگاه درج شده و علاقه مندان می‌توانند با کلیک روی آیکون به صفحه هدا در دانشگاه شهید بهشتی به آدرس hoda.sbu.ac.ir وارد شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
نظرات بینندگان
هدا
Canada
01/08/1400 - 15:44
0
5
هم طرح هدا هم همسان گزینی تبان دانشگاهی هیچکدوم مسئولیت پذیر نیستن و کاری برای مجردین نمیکنن ، همسان گزینی دانشگاه که روز مصاحبه زنگ زد گفت کنسله دارم میرم سفر و الان ۳ساله هنوز زنگ نزده ایمیلم دادم جواب سربالا دادن و اصلا پیگیری نکردن. دانشگاه شهید بهشتی ک بدتر یه زن بدخلق رو نشوندن اونجا که حتی نتونسته برای کارمنداش شوهر پیدا کنه، هر دختری هم میره اونجا هزار ایراد روش میذاره مثلا میگه اینکه دکتری برای ازدواج خوب نیست . متاسفم که این شخص ادعا داره دانشگاهی و هیات علمیه اما تحصیلات بالا رو برای دختر مانع ازدواج میدونه. خدا ازش نگذره من که نمیبخشمش.