۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۶:۳۹
کد خبر: ۵۱۲۱۰
kelas-khali

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری جلسات مشترک وزارتخانه‌های علوم و بهداشت درباره روانشناسی بالینی گفت: امیدواریم با ارائه راهکار مشترک این موضوع در هفته‌های آتی به نتیجه برسد.


به گزارش عطنا، دکتر باقر لاریجانی در گفت‌گو با مهر درباره عدم اعلام رشته روانشناسی بالینی در آزمون دکتری ۹۶ وزارت علوم و ایجاد شائبه میان داوطلبان در مورد واگذاری این رشته به وزارت بهداشت گفت: جلسات کمیته مشترک وزارتخانه‌های علوم و بهداشت درباره روانشناسی بالینی به ریاست دکتر نجفی مشاور رئیس جمهور در حال برگزاری است.


وی افزود: تعدادی از صاحبنظرانی که عضو این کمیته هستند در حال پیش بردن بحث‌ها هستند و نظرات گروه‌های مختلف گرفته شده است. امیدواریم که آنچه به صلاح کشور و آنچه صلاح آموزش عالی و آموزش پزشکی به طور عام است، بدست بیاید.


لاریجانی یادآور شد: مهمتر اینکه نتیجه این موضوع باید به کار مردم بیاید چرا که آموزش‌های ما در حیطه سلامت در نهایت تاثیرگذاری اش برای سلامت مردم است.


وی در پاسخ به اینکه داوطلبان دکتری در انتظار تصمیم این جلسه به سر می‌برند، افزود: این جلسات ادامه دارد و برخی از این بحث‌ها موضوعات جنبی متعددی دارد . ما در بحث‌های گذشته به یک تفاهمی درباره بین رشته‌ای‌ها رسیدیم و دستورالعملی را با وزارت علوم توافق کردیم که در حوزه سلامت آن را به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم.


معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این ابلاغ به این دلیل صورت گرفت که دانشگاه‌ها سیاست بین رشته‌ای را جدی بگیرند.


وی تاکید کرد: در زمینه رشته روانشناسی بالینی هم تلاش‌های خود را انجام داده ایم و امیدواریم در هفته‌های آتی به نتیجه برسد.


لاریجانی اظهار داشت: در رشته روانشناسی گرایش‌های متعددی وجود دارد. روانشناسی بحث‌های معرفتی زیادی دارد و به هر حال طبیعی است که یک طرف بحث‌های روانشناسی و یک طرح بحث‌های سلامت و بالینی است.


وی افزود: در قسمتی از گرایش‌های روانشناسی که جنبه بالینی دارد بالاخره بحث‌های مرتبطی وجود دارد که امیدواریم با همکاری با هم راهکارهایی را پیدا کنیم که دانش آموختگان این رشته هم در روانشناسی تبحر داشته باشند و هم بتوانند از تجربه فیلدهای بالینی استفاده بیشتری کنند.


معاون وزیر بهداشت درباره نگرانی داوطلبان که به طور کامل یک وزارتخانه متولی این رشته شود، توضیح داد: آنچه که اکنون پیش می‌رود این است که ما همه ابعاد را چه برای دانشگاه‌هایی که آموزش می‌دهند و چه برای دانشگاههایی که می‌خواهد متکفل آموزش این رشته باشند، مورد توجه قرار داده ایم و بالاخره یک تیم دانشگاهی در این زمینه تصمیم می‌گیرند.


لاریجانی اظهار داشت: طبعا تصمیم درباره رشته روانشناسی بالینی مورد توافق وزارتین قرار می‌گیرد و بعد از آن به دانش آموختگان و داوطلبان اعلام می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: