۰۹ فروردين ۱۳۹۵ ۱۳:۴۳
کد خبر: ۳۳۲۵۷
salimi

sardar


رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه ارتباطات بین‌المللی این دانشگاه در سال ۹۵ خبر داد و گفت: با امضای تفاهم‌نامه با کشورهای مختلف بخصوص کشورهای همسایه به دنبال گسترش تبادلات بین‌المللی استاد و دانشجو هستیم.


به گزارش عطنا و به نقل از فارس، حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی به نتیجه رساندن طرح‌های عمرانی را اولویت سال 95 این دانشگاه برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از 30 هزار متر مربع بنای زیر ساخت داریم که امیدواریم تا تابستان 95 بخش عمده‌ای از آن را به بهره‌برداری برسانیم.


وی همچنین با تاکید بر افزایش کیفیت آموزشی در دانشگاه علامه، افزود: برای ادامه روند جذب اساتید و بالا بردن کیفیت آموزشی و بهبود نسبت استاد به دانشجو برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا روند بهبود کیفیت به گسترش تعداد مقالات علمی پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی نیز بینجامد.


سلیمی با اشاره به ضرورت حفظ شتاب علمی در سال 95 اضافه کرد: امیدواریم شتابی که در سال 94 داشتیم در سال 95 حفظ کنیم، همچنین امیدواریم بتوانیم در توسعه نشاط فرهنگی و اجتماعی هم فعال‌تر شویم.


رئیس دانشگاه علامه با اشاره به برنامه ریزی‌های این دانشگاه برای توسعه ارتباطات بین‌المللی گفت: با 9 کشور دنیا تبادل استاد و دانشجو داریم و تعداد دانشجویان خارجی ما دو برابر شده است، ولی فعالیت بین‌المللی کافی نداریم و باید آن را افزایش دهیم و برای این منظور قصد داریم بیشتر دانشجو پذیرش کنیم.


سلیمی اظهار داشت: بیشتر از کشورهایی مانند افغانستان،‌ تاجیکستان و عراق پذیرش دانشجو داریم و از شرق آسیا و به تازگی از اروپا نیز دانشجویانی را جذب کردیم به طوریکه تعداد دانشجویان خارجی ما از 60 نفر به 200 نفر در سال 94 رسیده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: