۲۳ اسفند ۱۴۰۲ ۱۷:۵۲
کد خبر: ۳۰۵۴۱۳

عطنا- بانوی نخبه ایرانی با دفاع از رساله دکترای خود در سن 81 سالگی شگفتی آفرید!

دکتر اقدس تسلیمی در حالی در ۸۱ سالگی با ارائه راهکاری برای جایگزینی مواد غذایی سالم و مغذی برای نوزادان به جای مواد غذایی مضر موجود در بازار، از رساله دکترای خود دفاع کرد که در حال حاضر، مسن ترین دانشجوی دکتری کشور شناخته می شود.

این بانوی پر اراده که شباهتی به زنان سالخورده ندارد، در حالی در رشته تکنولوژی تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه تربیت مدرس به دفاع از رساله دکترای خود پرداخت که تا کنون دارای چندین اختراع، مقاله بین المللی و اکتشافات در حوزه غذا و دارو بوده است.

جلسه دفاعیه دکترای وی، شنبه ۱۹ اسفند ساعت ۸ و نیم صبح در دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس تهران با موضوع " آلودگی های شیرخشک های موجود در بازار و تولید نوعی از شیرخشک کاملا گیاهی با پوست پسته و انار" و مفید برای کودکان برگزار شد.

این بانوی ایرانی با پشتکار و اراده بی نظیر خود، نه تنها حس نشاط و امیدآفرینی را برای کشور، جامعه علمی و همه زنان در جهان به ارمغان آورد و در اتاقی کوچک، مقام واقعی و جایگاه علمی یک بانوی با اراده و مسلمان ایرانی را به رخ جهان کشید، بلکه نشان داد، در نظام در جمهوری اسلامی ایران، امکان بالندگی و تحصیل تا سطوح عالی در هرسنی برای یک بانوی ایرانی فراهم است.

خبرنگار: عاطفه صمیمی، دانشجوی روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

روبیکا                                       روبینو

           بله              ایتا     

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* :
* نظر:
هنر و فرهنگ1
فحش دادن بخشی از ابزار کار و سنت ماست!
حمایت بی‌شرمانه شاهین نجفی از فحاشی و توهین عناصر ضدانقلاب به مردم ایران:

فحش دادن بخشی از ابزار کار و سنت ماست!

شاهین نجفی خواننده هتاک، فحش دادن را بخشی از ابزار کار خود و از سنت‌های خود و عناصر ضد انقلاب دانست و خواست که مردم فحاشی کردن را به عنوان بخشی از فرهنگ و سنت‌های خود بپذیرند!!
هنر و فرهنگ2
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار