۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۳:۱۴
کد خبر: ۳۰۵۳۷۶

عطنا- پنجمین همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی کشور در 8 اسفند ماه 1402 توسط مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

این همایش ملی با موضوع محوری «کودک و خانواده در فضای مجازی» با مشارکت دانشگاه ها، نهادها و انجمن های تخصصی، در8 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. موضوع صیانت از حقوق کودکان و خانواده ها در فضای مجازی و تبیین راه کارهای قویت زیست بوم کودک در فضای مجازی یکی از ماموریت های اصلی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه صاحب نظران، دانشجویان و استادان ارتباطات و علوم اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، انجمن ها و تشکل ها و فعالین حوزه سواد رسانه ای و فعالان زیست بوم کودک و نوجوان در کشور دعوت می کند با ارسال مقاله در این رویداد علمی مشارکت کنند

ساختار نگارش مقالات و بیان ایده ها و گزارش ها

الف: بخش علمی پژوهشی

 در مرحله اول چکیده مقالات متناسب با محورهای معرفی شده در 250 تا 350 کلمه به دبیرخانه همایش ارسال شده و در صورت تأیید کمیته علمی، مقاله اصلی در قالب علمی پژوهشی در 6000 تا 8000 کلمه نگاشته می شود.

ب- معرفی و انتشار آثار برتر و برگزیده

- مقالات برتر ضمن ارائه در پانل های تخصصی، متناسب با کیفیت و امتیاز ارزیابی و نوع آن در نشریات علمی - پژوهشی منتشر خواهد شد.

- گزارش ایده ها، دستاوردها و تجارب برتر علاوه بر پوستر در کارگاه های تخصصی همایش ارائه شده و به فراخور موضوع به نهادها و سازمان های سیاستگذار و حامی معرفی شده و در نشریات علمی تخصصی معرفی خواهد شد.

- تمامی مقالات و گزارش های علمی برگزیده در دو بخش مجزا در کتاب مقالات و گزارش های علمی همایش درج می شود.

جایزه‌ مقالات، ایده‌ها و گزارش‌های برتر

متناسب با جایگاه احراز شده در همایش به برگزیدگان لوح تقدیر و جوایز ارزشمند نقدی اهداء خواهد شد.

مهلت ارسال آثار:

ارسال چکیده مقالات تا 10 بهمن ماه 1402

محورهای فراخوان: https://mil.farhang.gov.ir/fa/info

لینک ارسال اثر: https://platzaar.ir/milconf

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
پایان انحصار رسانه‌ها
کرسی آزاد اندیشی

پایان انحصار رسانه‌ها

کرسی آزاداندیشی"پایان انحصار رسانه ها" باحضور نمایندگانی ازفعالان نمایش خانگی، وی او دی‌ها و سازمان صداوسیما برگزارمی‌شود.
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار