۲۲ مهر ۱۴۰۲ ۰۸:۰۱
کد خبر: ۳۰۵۳۱۰

عطنا - محمدعلی زلفی گل امروز (شنبه) در اجلاس معاونان مالی، اداری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است، اظهار داشت: اگر صادقانه و خالصانه کار کنید و بی ریا باشد، خدا کمک می‌کند مشکلی پیش نیاید.

وی با اشاره به دوران ریاست خود در دانشگاه بوعلی همدان خود گفت: در موارد متعدد بعد از ریاست دانشگاه به دیوان محاسبات خوانده شدم، ولی بعد که موارد را توضیح دادم، مشکل حل شد. البته باید مراقب باشیم، زلفی گل با تبریک پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تاکید کرد: تنها راه برون رفت از مشکل فلسطین راهکار رهبر معظم انقلاب اسلامی و انتخابات با حضور همه مردم فلسطین است.

وزیر علوم با یادآوری یاد شهدا نیز گفت: امنیتی که اکنون داریم مدیون شهدا و جانفشانی کنونی نیرو‌های مسلح و امنیتی است. خود و فرزندان مان باید این را بدانیم. وزیر علوم خطاب به معاونان اداری مالی دانشگاه‌ها گفت: در سیستم اداری و مالی دستور شفاهی نداریم و همه چیز باید کتبی باشد. بر قانون تسلط داشته باشید زلفی گل یاداور شد: باید از ظرفیت‌های قانونی درست استفاده کنیم. برای نمونه قانون اجازه داده است ۵ درصد بودجه جاری و ۲ درصد بودجه عمرانی در اختیار روسای دانشگاه‌ها باشد، از این ظرفیت استفاده کنید. اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای در دانشگاه می‌افتد که اعتباری برای آن نیست، از این ظرفیت استفاده و مشکل را سریع حل کنید.

وی افزود: همجنین بحث فاینانس ظرفیت بزرگی در اختیار ما قرار داده است، قانون اجازه داده دانشگاه تجهیزات بخرد، پول آن را را از سازمان برنامه و بودجه بگیرد. از ظرفیت‌های قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت و خیرین هم استفاده کنید. حق الناس را در نظر داشته باشید وزیر علوم گفت: ما اجازه نداریم مال دیگران را ببخشیم؛ به عنوان معاون مالی اداری تلاش کنید حق الناس همه استادان، دانشجویان و یاوران علمی را بموقع پرداخت کنید. برخی دانشگاه‌ها اکنون همه مطالبات؛ شامل حقوق، پژوهانه را حتی ماهانه پرداخت می‌کنند.

زلفی گل گفت: معاون مالی و اداری خدمتگزار سایر معاونان است و نه حکمران سایر معاونان. درست، صریح و دقیق عمل کنید. اگر هر کدام از بودجه‌های معاونت‌ها بموقع پرداخت نشود، دانشگاه به بیراهه می‌رود. رعایت نسبت‌های بودجه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در پرداخت‌ها اولویت‌های اول مالی و اداری باشد.

وی تاکید کرد: معاون مالی و اداری هر دانشگاه باید جامع الاطراف و به فکر دانشجو، استاد و یاوران علمی باشد و زیست‌بوم دانشگاه را هم مدیریت کتد. همچنین باید چند بار قانون بودجه و تبصره‌ها را بخواند و کاملا بتواند از ظرفیت‌ها استفاده کند.

زلفی گل بر اهمیت ساخت خوابگاه‌های متاهلی تاکید کرد و گفت: از ظرفیت و توافق نامه‌ها با وزرات راه و شهرسازی استفاده کنید. در اکثر دانشگاه‌ها زمین خارج از پردیس مرکزی داریم که می‌توانیم مشکل مشکل کارکنان را با آن حل کنیم.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار پژوهانه برای استادان جدید الاستخدام نیز گفت: این اعتبار در بسیاری دانشگاه‌ها پرداخت شده، ولی تعدادی هنوز ان را پرداخت نکرده اند. همچنین پایه‌های تشویقی با دشواری در هیات امنا تصویب شده است؛ ولی تعدادی از دانشگاه‌ها هنوز افزایش حقوق این پایه‌های تشویقی را پرداخت نکرده اند. هدف از بازنگری پایه‌های تشویقی این است که استادانی که بیشتر تلاش کرده اند به نتیجه زحمات خود برسند.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
هنر و فرهنگ1
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
نشست علمی
به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی برگزار می شود:

نشست علمی "سعدی در چین و چین در آثار سعدی"

به مناسبت هفتۀ جهانی بزرگداشت سعدی، نشست علمی"سعدی در چین و چین در آثار سعدی، در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.
پر بازدیدها
آخرین اخبار