۱۷ تير ۱۴۰۲ ۰۸:۲۲
کد خبر: ۳۰۵۰۶۴

عطنا - در نشست مشترک روسای جهاددانشگاهی و دانشگاه علامه طباطبایی بر همکاری دو طرف در راستای تحول در حوزه علوم انسانی و توجه به فلسفه علم و فناوری در انجام امور تاکید شد.

دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی در نشست مشترک با دکتر عبدالله معتمدی رییس دانشگاه علامه طباطبایی در راستای توسعه همکاری‌های دو طرف در حوزه علوم انسانی، با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در رابطه با فعالیت‌های جهاددانشگاهی که بیش از ۷۰ صفحه می‌شود بر مسئولیت سنگین این نهاد در کشور تاکید کرد.

 وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های مختلف این نهاد در سراسر کشور گفت: جهاددانشگاهی دارای ۱۲۰ واحد در کشور بوده و در بسیاری از فناوری‌ها و همچنین توسعه فناوری در حوزه پزشکی سرآمد است.

رییس جهاددانشگاهی تصریح کرد: به عنوان مثال می‌توان به بحث سلول‌های بنیادی اشاره کرد که مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی آن را در کشور برقرار کرد. همچنین در حوزه مهندسی هم کارهای خوبی انجام شده و فعالیت های این نهاد در حوزه کشاورزی نیز قابل توجه است.

وی با اشاره به فعالیت خبرگزاری‌های زیر مجموعه جهاد دانشگاهی گفت: اولین خبرگزاری جهاددانشگاهی، خبرگزاری ایسنا، یکی ازخبرگزاری های پرمخاطب است؛ دومین خبرگزاری، ایکنا می باشد که به ۲۱ زبان دنیا اخبار را ترجمه می‌کند و خبرگزاری سیناپرس نیز به عنوان سومین خبرگزاری این نهاد نیز خبرهای علمی را نشر می‌دهد.

دکتر مسلمی نائینی با اشاره به فعالیت پژوهشگاه علوم انسانی اظهار کرد: ارتقای حوزه علوم انسانی در کشور مشکل گشا بوده و بستر حرکت فنی و  مهندسی است.

وی با تاکید بر این که طرح‌های فنی و مهندسی باید پیوست فرهنگی داشته باشد به موضوع فلسفه علم و فناوری اشاره کرد و گفت: در انجام کارها باید به فلسفه و روح کار توجه شود تا کیفیت چند برابر گردد.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به فعالیت مرکز افکارسنجی این نهاد( ایسپا) اظهار کرد: این مرکز کارهایی را انجام داده که نتایج آن بسیار جالب است به ویژه در زمینه انتخابات ریاست جمهوری که پیش‌بینی‌های آن با نتایج اختلاف کمی داشت.

دکتر مسلمی نائینی با بیان اینکه در زمینه علوم انسانی آماده همکاری با دانشگاه علامه طباطبایی هستیم ادامه داد: علوم انسانی باید در جهاددانشگاهی واحد علامه طباطبایی مورد توجه قرار گیرد و این واحد کمک کنند سایر واحدهای این نهاد در این حوزه باشد.

وی همچنین به فعالیت های پژوهشگاه رویان در حوزه سلول های بنیادی و ذخیره سازی خون بندناف، فعالیت پژوهشکده گیاهان دارویی، تلاش مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برای حفظ گونه های حیات وحش و ذخیره بیش از یک میلیون مقاله در مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی اشاره کرد.

رویکرد خوب جهاددانشگاهی در فرهنگ سازی برای دانشجویان

در ادامه دکتر عبدالله معتمدی رییس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه این دانشگاه، دانشگاه تخصصی علوم انسانی است گفت: ظرفیت دانشگاه بسیار خوب است و از گذشته فارغ التحصیلان و استادان آن نقش برجسته ای در حکمرانی و نظام جمهوری اسلامی داشته اند.

وی افزود: این دانشگاه دارای یکصد هزار فارغ التحصیل و 550 عضو هیات علمی است که برخی از آن ها شخصیت های ممتازی در سطح ملی و بین المللی هستند.

دکتر معتمدی اصلی ترین برنامه راهبردی این دانشگاه را تحول در علوم انسانی بیان کرد و گفت: این برنامه از تمام گروه های آموزشی دانشگاه مطالبه شده است.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اهمیت ایجاد امید برای افزایش ایمان در دانشجویان گفت: این یکی از کارهای سخت است که خوشبختانه جهاددانشگاهی در کنار فعالیت‌های علمی خود رویکردی هم در حوزه دانشجویی و فرهنگ سازی برای دانشجویان داشته است.

وی افزود: در حوزه علوم انسانی و فضای فرهنگی زمینه‌های مشترکی بین دو طرف وجود دارد که نیاز به هم افزایی است تا ما هم بتوانیم از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استفاه کنیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در ادامه مهندس عبدالله تقی‌پور رییس جهاددانشگاهی واحد علامه طباطبایی بیان کرد: دو محور برای افزایش همکاری جهاددانشگاهی با دانشگاه علامه طباطبایی مد نظر قرار گرفته است که شامل تحول حوزه علوم انسانی و اشتغال دانش آموختگان و فارغ التحصیلان علوم انسانی می شود.

وی افزود: در بحث‌هایی مانند مناظره دانشجویی و تریبون آزاد دانشجویی می توانیم با دانشگاه همکاری کنیم.
مهندس تقی‌پور ادامه داد: آمادگی کامل داریم در محورهای مشاغل و مهارتی با دانشگاه در راستای بحث امید آفرینی همکاری داشته باشیم.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* :
* نظر:
هنر و فرهنگ1
فحش دادن بخشی از ابزار کار و سنت ماست!
حمایت بی‌شرمانه شاهین نجفی از فحاشی و توهین عناصر ضدانقلاب به مردم ایران:

فحش دادن بخشی از ابزار کار و سنت ماست!

شاهین نجفی خواننده هتاک، فحش دادن را بخشی از ابزار کار خود و از سنت‌های خود و عناصر ضد انقلاب دانست و خواست که مردم فحاشی کردن را به عنوان بخشی از فرهنگ و سنت‌های خود بپذیرند!!
هنر و فرهنگ2
دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد
معرفی کتاب: "دروازه بانی"، اثر پاملا شومیکر، ترجمه دکتر حسین افخمی:

دروازه‌بانی، تاثیر مستقیمی بر برداشت ما از واقعیت‌های اجتماعی دارد

بنابر نظر پاملا شومیکر، استعاره "دروازه‌بانی" را می‌توان برای هرموقعیت تصمیم گیری و با هرمیزان اطلاعات به کار برد؛ چه این انتقال از طریق کانال‌های جمعی و چه از طریق کانال های بین‌فردی باشد.
پر بازدیدها
آخرین اخبار