۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ۰۷:۱۸
کد خبر: ۳۰۴۹۰۹

عطنا - معاون پژوهشی دانشکده ادبیات فارسی و زبان­های خارجی اعلام کرد بر اساس قرارداد منعقد شده میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کازان روسیه، از این پس دانشگاه علامه طباطبائی یکی از مراجع رسمی برگزاری آزمون زبان روسی در کشور می‌شود.

به گزارش مدیریت همکاری­های علمی بین المللی دانشگاه، دکتر موسی عبداللهی، معاون پژوهشی دانشکده ادبیات فارسی زبان­های خارجی با اعلام این خبر گفت: در جریان سفر رئیس دانشگاه علامه طباطبائی برای شرکت در نشست روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه، قرارداد همکاری میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کازان به منظور برگزاری آزمون زبان روسی در دانشگاه علامه طباطبائی به امضای روسای دو دانشگاه رسید.

او در همین ارتباط افزود: بر این اساس از این پس دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان یکی از مراکز برگزاری آزمون زبان روسی در کشور است و در جایگاه مجری و ناظر برگزاری این آزمون تخصصی را در سطح‌های تعریف شده را بر عهده خواهد داشت.

دکتر عبداللهی اضافه کرد: با اعطای این مجوز به دانشگاه علامه طباطبائی برگزاری آزمون­های زبان روسی به عنوان زبان خارجی بصورت آزمون‌های تستی استاندارد برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان این آزمون می‌توانند در صورت کسب امتیاز لازم، مدرک معتبر آزمون تورفل از «دانشگاه کازان» را دریافت کنند. دانشجویان رشته‌های مختلف و بویژه دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه­های روسیه که باید مدرک A۲ زبان روسی را دریافت کنند می‌توانند از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: