۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ ۰۷:۰۲
کد خبر: ۳۰۴۸۳۶

عطنا - دانشگاه علامه طباطبایی درباره عملکرد این دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد: گروه پژوهش‌های کاربردی این دانشگاه برای هدایت و هدفمند کردن پژوهش‌های دانشگاهی و تبادل دانش و فناوری با سازمان‌ها، دستگاه‌های اجرایی و صنایع کشور این قراردادها را به امضا رساند. گروه روابط دانشگاهی و سمینارهای بین المللی معاونت پژوهشی دانشگاه از سال ۱۳۷۲ که اولین تشکیلات مصوب دانشگاه ابلاغ شد تا سال ۱۳۹۶ با همین نام به کار خود ادامه داد. از سال ۱۳۹۶ با توجه به افزایش وظایف و فعالیت‌های دانشگاه در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت، گروه روابط دانشگاهی و سمینارهای بین الملل به گروه پژوهش‌های کاربردی ذیل مدیریت امور پژوهشی تغییر کرد. هدف اصلی این مجموعه افزایش اثر بخشی پژوهش‌های دانشگاهی بر صنعت، جامعه و زندگی شهروندان است.

تدوین راهبردها و برنامه‌های لازم برای مشارکت سازنده با سازمان‌‌ها و مؤسسات در راستای اجرای پژوهش‌های تقاضا محور، بررسی نظرات و راهکارهای کارگروه‌های تخصصی در خصوص طرح‌های کلان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ارائه پیشنهادهای لازم به معاون پژوهش و فناوری وزارت عتف، تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه های اولویت دار و تقاضا محور با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه و متخصصان کشور از وظایف دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه علامه طباطبایی است.

همکاری با سازمان‌ها در اجرای برنامه سیاستی آن ها مبنی بر حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌ها با موضوع مرتبط با نیازهای اعلام شده از سوی آن‌ها، اجرای فرایند اعطا و اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی داخلی، بررسی درخواست‌های نیاز دانشگاه و جامعه به واحدهای پژوهشی جدید، مطالعه تطبیقی درباره واحدهای مشابه در سایر دانشگاه ها و وزارت خانه‌ها، طراحی ارتباط مؤثر بین واحدهای پژوهشی و مدیریت امور پژوهشی، از دیگر وظایف دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه علامه طباطبایی است.

عطنا را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: