۲۵ آبان ۱۴۰۱ ۰۶:۵۶
کد خبر: ۳۰۴۳۹۲

عطنا - هر روز که از فتنه شهریور ۱۴۰۱ که با کلید رمز  مرگ مهسا امینی، شروع شد ،می گذرد، چهره صحنه گردانان واقعی آن از پشت پرده، آشکارتر می شود. در طول تاریخ دور و نزدیک مبارزاتی شیعه در ایران با استعمار و  استثمار و استحمار هميشه، یکی از سرچشمه ها و تعزیه گردانان  ‌اصلی  در جبهه مخالفان و معاندان  اسلام ناب را می توان در دشمنان تاریخی اسلام در قوم یهود و نصرانی ها پیدا کرد. اهانت ، توهین و تمسخر به روحانیت از شگردهای این درخت خبیث بوده و خواهد بود.

انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در هلند و فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی در سال های اخير نیز در همین راستا صورت گرفته است.

و اکنون نیز انتشار تصویر آتش زدن عمامه سیاه و سفید که  نماد و سمبل  روحانیت مبارز و استعمار ستیز است در مجله * فرانس- تریو * در فرانسه در  همین راستا قابل تفسیر است. در شرایط فعلی از نظر نشانه شناسی آتش زدن  عمامه هایرسیاه و سفید  نشان گر چند نکته مهم است.

۱- به بن بست رسیدن خیمه شب بازی های حدود چهارصد سال  غرب در شعار *غرب،  مهد آزادی ، اندیشه و صلح طلبی است * که از قضا از اروپا و کشور فرانسه هم شروع شد.

۲-  به بن بست رسیدن  ۴۲ سال ،سیاست تحریم و تحریف  در عرصه های نظامی ( جنگ تحمیلی هشت  ساله ) و جنگ دیپلماسی و جنگ اقتصادی غرب بر علیه انقلاب اسلامی مردم ایران

۳- نشانه سرزندگی و پویایی روحانیت شیعه در مبارزه با کفر خارجی و نفاق داخلی

۴-نشاته عمق کینه و نفرت صهیونیزم بین المللی از روحانیت مبارز و استعمار ستیز

۵- جهت دهی و ترسیم خط مبارزه برای اغتشاش گران اعم از صحنه گردانان میدانی و خیابانی و قلم به دستان در صفحات واقعی و مجازی و شبه روشنفکران داخلی ، لذا به کسانی که در داخل از روی احساسات و یا جهالت سیاسی و یا خشم از خود رفتارهای غیر اخلاقی عمامه پراکنی نشان می دهند ، پدرانه و برادرانه و مشفقانه خیرخواهی می کنم و ناصحانه به آنان عرض می کنیم که در پازل صهیونیست ها بازی نکنید. بجز خفت دنیا و آتش همیشگی آخرت چیز دیگری عاید شما نمی شود. پس بیدار شودی و توبه کنید.

۶- قبح زدایی و زدودن اعتبار اجتماعی روحانیت در نزد مردم ایران و بخصوص جوانان

۷- باز کردن جای پایی برای تحقق  سیاست " اسلام منهای روحانیت" که سالیان سال است ، حداقل از عصر مشروطه به این طرف  غرب ، به دنبال آن است که نتیجه این سیاست،  تجویز و تحقق اسلام عربستانی و اسلام پاکستانی و اسلام اندونزیایی و اسلام افغانستانی در ایران  بجای اسلام ناب محمدی است.

۸- اما مثل همیشه و بر اساس سنت لایتغر الهی ، *هر که با  آل علی در افتاد ور افتاد * و سنت خداوند در پیروزی خون شهیدان از کربلا تا شهدای شاه چراغ شیراز و خون شهدای روحانیت فتنه اخیر ، بهتر است ، سران و  سپاهیان جنگ های صلیبی از هم اکنون به فکر نجات از غرق شدن در آب های ساخلی مدیترانه باشند.

انقلابی که بر اساس تفکر و اندیشه و فرهنگ و با تلاش های مردان بزرگی چون امام خمینی و یاران  با وفایش  رخ داده است با مشتی رفتارهای ضد فرهنگی و ضد اندیشه گی و لمپنی طیف هایی از لیبرالیسم خارجی و شعبان بی مخ های داخلی تکان نمی خورد و خواهید دید که جهانی تر و بالنده تر و گسترده تر خواهد شد.

امام‌ خمینی خط مبارزه را در هزاره سوم و قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین مشخص فرمودند و آن این که " تا مبارزه بر علیه آمریکای جهانخوار  و اسزاییل کودک کش هست ما هستیم " ان شالله به برکت صلوات بر محمد و آل محمد

۹- و بخش پایانی سفارشات امام خمینی از  کتاب صحیفه امام خمینی جلد ۲۱ صفحه ۸۸

 ......آمریکا را در این کشور شکسته است. و چه شیرینی بالاتر از اینکه مردم عزیزمان ریشه‌های نفاق و ملیگرایی و التقاط را خشکانیده‌اند. و ان شاء الله شیرینی تمام ناشدنی آن را در جهان آخرت خواهند چشید. نه تنها کسانی که تا مقام شهادت و جانبازی و حضور در جبهه پیش رفته‌اند، بلکه آنهایی که در پشت جبهه با نگاه محبت بار و با دعای خیر خود جبهه را تقویت نموده‌اند از مقام عظیم مجاهدان و اجر بزرگ آنان بهره برده‌اند. خوشا به حال مجاهدان! خوشا به حال وارثان حسین - علیه السلام!

اذناب امریکا باید بدانند که شهادت در راه خدا مسئله‌ای نیست که بشود با پیروزی یا شکست در صحنه‌های نبرد مقایسه شود. مقام شهادت، خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است. نباید شهادت را تا این اندازه به سقوط بکشانیم که بگوییم در عوض شهادت فرزندان اسلام تنها خرمشهر و یا شهرهای دیگر آزاد شد. تمامی اینها خیالات باطل ملیگراهاست. ما هدفمان بالاتر از آن است. ملیگراها تصور نمودند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین الملل اسلامی در جهان فقر و گرسنگی است. ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا الله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم. پس‌ای فرزندان ارتشی و سپاهی و بسیجی‌ام، وای نیروهای مردمی، هرگز از دست دادن موضعی را با تأثر و گرفتن مکانی را با غرور و شادی بیان نکنید که اینها در برابر   هدف شما به قدری ناچیزند که تمامی دنیا در مقایسه با آخرت.

پدران و مادران و همسران و خویشاوندان شهدا، اسرا، مفقودین، و معلولین ما توجه داشته باشند که هیچ چیزی از آنچه فرزندان آنان به دست آورده‌اند کم نشده است. فرزندان شما در کنار پیامبر اکرم و ائمه اطهارند. پیروزی و شکست برای آنها فرقی ندارد.

امروز روز هدایت نسلهای آینده است. کمربندهاتان را ببندید که هیچ چیز تغییر نکرده است. امروز روزی است که خدا اینگونه خواسته است. و دیروز خدا آنگونه خواسته بود. و فردا ان شاء الله روز پیروزی جنود حق خواهد بود.

نویسنده: ابوالقاسم فاتحی دهاقانی

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار