۰۹ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۵۸
کد خبر: ۳۰۴۰۶۴

عطنا - با عبدالله معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت‌وگو کردیم تا بیشتر در جریان چند و چون اجرای قوانین مرتبط با حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها قرار بگیریم. معتمدی با بیان اینکه سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها چند سال قبل به دانشگاه‌های کشور ابلاغ شده است، گفت: در واقع باید بگوییم تاکنون اقدام جدی برای تحقق سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها انجام نشده است، البته یک سری آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها درباره بحث حجاب و عفاف وجود دارد که به طور معمول در دانشگاه‌ها رعایت می‌شود.

وی افزود: این مسأله را باید در نظر بگیریم که فضای دانشگاه یک فضای تربیتی - آموزشی است، در واقع کسی که حجاب دارد فقط ناشی از شرایط خانوادگی نیست و به یک روشن بینی رسیده که با حجاب کامل در دانشگاه حاضر می‌شود و کسی که حجاب کمتری دارد هم باید با مبانی نظری و درک اهمیت موضوع برای داشتن حجاب بهتر متقاعد شود.

حجاب پشتوانه نظری و عقلی قوی دارد

معتمدی ادامه داد: فضای دانشگاه اقتضا می‌کند به گونه‌ای رفتار کنیم که بحث حجاب و عفاف یک امر خودخواسته باشد و افراد براساس تحلیل به حجاب اعتقاد پیدا کنند که در این زمینه واقعا ما دستمان برای استدلال خالی نیست، حجاب پشتوانه نظری و عقلی قوی دارد و می‌توانیم از این پشتوانه برای متقاعدسازی فضای آموزشی بهره ببریم.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه بخشی از جامعه که ناشی از القائات بیرونی حتی خارج از مرزهای کشور است ممکن است گاهی در دانشگاه ایجاد مشکل کند، گفت: به شکل طبیعی فضای دانشگاه یک فضای قابل مدیریت است و جای نگرانی در این زمینه نیست.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: