۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۴۹
کد خبر: ۳۰۳۹۳۴

عطنا- انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه 18 خردادماه ۱۴۰۱ مراسم بزرگداشت «ویلفرد فردیناند مادلونگ» اسلام‌شناس و شیعه‌شناس مشهور آلمانی را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

در این برنامه که از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۱۹:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخرفرهنگی، مهدی محقق رئیس هیأت مدیره انجمن، سیدکاظم موسوی بجنوردی رئیس دائره المعارف بزرگ اسلامی، سیداحمدرضا خضری استاد دانشگاه تهران، عباس احمدوند استاد دانشگاه شهید بهشتی و سعید طاوسی استاد دانشگاه علامه طباطبائی به ایراد سخن خواهند پرداخت.

«ویلفرد فردیناند مادلونگ» در سال ۱۹۳۰ میلادی در اشتوتگارت آلمان متولد شد. او در سال۱۹۵۳ میلادی دوره لیسانس تاریخ و ادبیات اسلامی خود را در دانشگاه قاهره گذراند و در ادامه درجه دکتری خود را در مطالعات اسلامی از دانشگاه هامبورگ تحت نظر «برتولد اشپولر» اخذ نمود. وی بیست سال عهده‌دار کرسی عالی مطالعات اسلامی دانشگاه آکسفورد بود و به عنوان استاد مدعو در بسیاری از دانشگاه‌های امریکا و اروپا از جمله دانشگاه کلمبیا تدریس کرد. استفاده از منابع و روایات اصیل شیعی، تفکیک موضوعی و روشی منابع، توجه به فضا و تاریخ حوادث و آموزه‌ها، فهم آموزه‌ها در راستای یک نظام فکری و شناخت دقیق از دانشمندان و آثار معتبر آن‌ها، از مهمترین ویژگی‌هایِ پژوهش‌های این استاد آلمانی است. «مکتب‌ها و فرقه‌های اسلامی در سده‌های میانه» و «جانشینی حضرت محمد(ص) دو کتاب مهم اوست که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. کتاب «جانشینی حضرت محمد «ص» » برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۷شمسی شده است.

این رویداد علمی و فرهنگی در نشانی‌های زیر در دسترس علاقمندان خواهد بود:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

https://t.me/anjomanasarmafakher

 

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار