۱۳ فروردين ۱۴۰۱ ۲۰:۳۳
کد خبر: ۳۰۳۶۸۷

عطنا - دکتر معتمدی در گفتگو با بخش خبری 14 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: دانشگاه علامه طباطبایی در راستای سیاست های دولت مردمی از ابتدا تلاش کرده آموزش حضوری را به عنوان یک برنامه اصلی مدنظر قرار دهد و آموزش مجازی یک ضرورت ناشی از شرایط کرونا بود.

وی ادامه داد: ولی اصل آموزش حضوری است تا فضایی بانشاط در دانشگاه شکل بگیرد و امکان تعامل استاد و دانشجو و دانشجویان با یکدیگر فراهم شود. دانشگاه علامه طباطبایی همواره به آموزش حضوری اولویت داده و از ابتدای نیم سال اول تحصیلی 1400 – 1401 در تلاش بوده تا شرایط آموزش حضوری را فراهم کند.

وی افزود: در مورد دانشجویانی که آموزش اصلی آنها آموزش کلاسی است، برای رقم زدن شرایط آموزش حضوری قرار شده تا بعد از تحقق این امر دسترسی به سامانه های آموزشی در ساعات کلاسی بسته شود. لذا در ساعاتی که کلاس تشکیل می شود دیگر امکان اتصال به کلاس از طریق سامانه ها وجود ندارد. ولی امکان بارگذاری تدریس اساتید وجود دارد تا دانشجویان بتوانند در فرصت دیگری از آن استفاده کنند.

دکتر معتمدی در مورد شرایط حضور دانشجویان واکسن نزده در کلاس های درس گفت: ما بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام می کنیم و به خصوص در خوابگاه ها باید پروتکل ها به دقت رعایت شود. در کلاس ها نیز فاصله گذاری اجتماعی به دقت انجام می شود و با جریان یافتن هوا در کلاس ها امکان حضور ایمن هست. البته همه دانشجویان باید وضعیت واکسیناسیون خود را اعلام کنند و بر همین اساس با دانشجویان برخورد می شود.

وی افزود: دانشجویان قبل از حضور در کلاس های حضوری باید واکسیناسیون خود را انجام دهند و بر اساس اطلاعات ما بیش از 94 درصد از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی واکسن زده اند و بقیه دانشجویان هم باید برای استفاده از کلاس ها واکسن بزنند.

دکتر معتمدی در مورد افزایش زمان ترم تحصیلی جاری گفت: این امر تابع سیاست های وزرات علوم است. این وزارتخانه باید تصمیم بگیرد طول ترم را افزایش دهد یا تغییری در شرایط برگزاری امتحانات بدهد یا خیر، ولی تا به حال بحثی در این زمینه مطرح نشده است.

فیلم کامل این مصاحبه را در ادامه می بینید.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار