۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۰۰
کد خبر: ۳۰۳۶۳۸

عطنا- کتاب جستارهایی پیرامون حقوق بین‌المللی اثر دکتر محمدرضا ضیائی بیگدلی در انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر مشتمل بر مقالات، پیشگفتار کتاب‌ها، متون درسی دوره های آموزشی کوتاه مدت، سخنرانی های علمی منتخب نویسنده طی سال‌های متمادی از سال های ۱۳۹۰ به بعد در زمینه های گوناگون حقوق بین‌الملل که در فصلنامه های علمی-پژوهشی، مجموعه مقالات، سایت‌های علمی چاپ و منتشر شده است.

مطالب این کتاب مورد استفاده دانشجویان و پژوهندگان حقوق بین الملل است. این کتاب از دو بخش تشکیل شده که بخش نخست این کتاب به مقالات اختصاص داده شده است. در این بخش در ابتدا به شخصیت تاثیرگذار حقوق ایران دکتر احمد متین دفتری پرداخته شده است و سپس نگرش اجمالی بر حقوق بین الملل سلاح های شیمیایی، نقش اقناع در متابعت کشورها از حقوق بین الملل، توزیع جبران خسارت در وضعیت مسئولیت مشترک ببین المللی، ملاحظاتی در باب تفسیر منشور و موضوعاتی از این قبیل را در برمی‌گرد.

بخش دوم به پیشگفتار کتاب‌ها و متون درسی دوره‌های آموزشی پرداخته است و برای هرکدام یک شرح درس اضافه کرده است.

فصل آخر این کتاب به سخنرانی ها اختصاص داده شده است. موضوعاتی از قبیل چیستی و چرایی تحریم‌ها، تحلیل فاجعۀ منا از منظر حقوق بین‌الملل، ابعاد حقوقی برجام هسته‌ای و... را در برمی‌گرد.

مروری بر کتاب جستارهایی پیرامون حقوق بین‌المللی

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* :
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار