۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۱۶:۳۸
کد خبر: ۳۰۳۵۹۷

عطنا- دکتر ابراهیم پاشا، استاد پیشکسوت دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی درگذشت.

دکتر پاشا از استادان بازنشستۀ دانشکدۀ علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی بود که در زمینۀ مسائل اجتماعی و جامعه شناختی، روش تحقیق و... تدریس داشت.

علی بخشی زاده، معاون صدای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و از دانشجویان قدیمی این استاد مرحوم به عطنا گفت: بنده در دهۀ 70 از دانشجویان ایشان بودم. از ویژگی های اخلاقی استاد، نظم مثال‌زدنی وی بود. چرا که هیچ کلاسی را با تاخیر برگزار نمی کردند و همیشه توصیه بر این داشتند که تنها چیزی که موجب موفقیت دانشجو است «نظم و مطالعه» است.

وی ادامه داد: حتی ایشان نظم را برتر از مطالعه می دانستند. یکی از دروسی که از ایشان آموختم مبانی جامعه شناسی بود که در شکل‌گیری و چارچوب بندی ذهن من در حوزه مکاتب جامعه شناسی و مفاهیم علم تاثیر بسیاری داشت.

این دانشجوی دکتر پاشا تصریح کرد: تعاریف وی از واژه ها بسیار خاص بود. به عنوان مثال تعریف گروه از دید او یک سلسله تعاملات آماری به هم پیوسته بود‌. درس دیگری که از ایشان آموختم جامعه شناسی سازمان ها بود که سیر تحول سازمان های رسمی را بیان می‌کرد و توصیه شخصی استاد به بنده این بود که محکم مطالعه کن و همیشه بر مطالعۀ با پشتکار تاکید می کردند.

عطنا، رسانۀ تحلیلی دانشگاه علامه طباطبائی درگذشت این استاد پیشکسوت را به خانوادۀ دکتر پاشا، استادان، دانشجویان و جامعۀ علوم انسانی کشور تسلیت می گوید.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار