۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۷:۴۷
کد خبر: ۳۰۳۵۹۶

عطنا- سلسله نشست های علمی در راستای برنامه راهبردی دانشگاه در افق 1405-1401 به همت گروه روزنامه نگاری دانشکدۀ علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.

نشست سوم از این مجموعه نشست ها با موضوع «رسانه و چالش های جمعیت» روز یکشنبه 15 اسفند ماه 1400 ساعت 10 الی 12 برگزار می شود. دکتر عباس اسدی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه روزنامه نگاری و مدیریت رسانه دانشکده علوم ارتباطات، دبیر جلسه و پریناز تقوی، جامعه شناس و فعال حوزۀ خانواده و سلامت و فریبا ایلکا، کارشناس ارشد مامایی و فعال حوزۀ باروری و بهداشت از جمله سخنرانان این هستند.

از جمله محورهای این نشست می توان به «رسانه عامل تغییر و تحول در ارزش های خانواده»، «نحوۀ برجسته سازی فرزندآوری در رسانه» و «بررسی نقش رسانه در چند کشور در مورد جمعیت و خانواده» اشاره کرد.

سلسله نشست های علمی به همت گروه روزنامه نگاری دانشکدۀ علوم ارتباطات برگزار می شود

نشست چهارم با عنوان «شبکه های اجتماعی و سپهر سیاسی ایران» روز دوشنبه 16 اسفند ماه 1400 برگزار می شود. این نشست با حضور دکتر عباسعلی رهبر، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر مصطفی غفاری، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع)، دکتر حسن صادقیان، مدرس مدعو دانشگاه علامه طباطبائی و همکار علمی پژوهشکده مطالعات راهبردی، دکتر محمد حسین نیکزاد، مدرس و پژوهشگر دانشگاه گیلان و با دبیری دکتر حسینعلی کلهر، مدرس مدعو دانشگاه علامه طباطبائی و پژوهشگر حقوق و ارتباطات برگزار می شود.

امکان شناسی هویت ملی و شبکه های اجتماعی، نقش شبکه های اجتماعی در فرآیند دموکراسی سازی نظام جمهوری اسلامی ایران، شبکه های اجتماعی ایران و تاثیر آن بر ماهیت سیاست های منطقه ای ایران، شبکه های اجتماعی و منظرهای نو در جامعه پذیری سیاسی جوانان از جمله محورهای این نشست است.

سلسله نشست های علمی به همت گروه روزنامه نگاری دانشکدۀ علوم ارتباطات برگزار می شود

نشست پنجم نیز با عنوان «بحران روسیه و اکراین» روز چهارشنبه 18 اسفند ماه 1400 از ساعت 10 الی 12 برگزار می شود. این نشست با حضور دکتر امیر بی پروا، پژوهشگر حقوق بین الملل بشر و فعال حقوق بشر، دکتر محمد بابایی، عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی، دکتر علی رضا کلانتر مهرجردی، عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی و انجمن جامعه شناسی سیاسی و با دبیری دکتر عباس اسدی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات و مدیر گروه روزنامه نگاری برگزار می شود.

رسانه و ابعاد بشردوستانه در جنگ، رسانه ها و مولفه های حقوق بین الملل و رسانه ها؛ بازیگری یا نظاره گر در جنگ روسیه و اکراین از جمله محورهای این نشست است.

سلسله نشست های علمی به همت گروه روزنامه نگاری دانشکدۀ علوم ارتباطات برگزار می شود

بر این اساس، نشست ششم از این مجموعه نشست ها، با عنوان «روزنامه آیندگان؛ از آغاز تا فرجام» روز دوشنبه 23 اسفند ماه 1400 از ساعت 10 الی 12 برگزار می شود. استاد قاسم تبریزی، پژوهشگر ارشد تاریخ معاصر، دکتر داود آقارفیعی، عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی از جمله سخنرانان و دکتر عباس اسدی، مدیر گروه روزنامه نگاری و عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات دبیر این نشست علمی هستند.
زمینه ها و عوامل موثر در تاسیس روزنامۀ آیندگان، تاثیر روزنامه آیندگان بر روزنامه نگاری ایران و سیاست های روزنامۀ آیندگان در برابر انقلاب اسلامی و پیامدهای آن از جمله محورهای این نشست است.

گفتنی است، علاقه مندان برای حضور در این نشست ها می توانند به آدرس های درج شده روی پوسترهای این نشست ها مراجعه کنند.

سلسله نشست های علمی به همت گروه روزنامه نگاری دانشکدۀ علوم ارتباطات برگزار می شود

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار