۰۸ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۰۰
کد خبر: ۳۰۳۵۷۱

عطنا- کتاب افغانستان: حکومت پس از طالبان، امنیت و سیاست طالبان نوشتۀ نت کتزمان و کیلتون توماس است.

کتاب حاضر با ترجمه دکتر حمید حکیم، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی توسط انتشارات این دانشگاه به چاپ رسیده است.

همسایگی بلافصل افغانستان با جمهوری اسلامی ایران و قرابت ها و اشتراک های فراوان مابین، به علاوه مسائل دیگری که به طور خاص در دو دهه اخیر در این کشور روی داده، اهمیت تعامل و ارتباط دو کشور و بالتبع نیاز به شناخت افغانستان را پررنگ تر می‌سازد. لذا این اثر که برای ترجمه انتخاب شده آشنایی کامل و شناخت مناسبی از این کشور به خواننده ارائه می‌دهد و برای تمامی پژوهشگران و علاقه مندان مفید است.

در این اثر تاریخ سیاسی این کشور از ابتدا تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته، سپس با پرداختن به مقاطع اصلی تاریخی این کشور همچون استقلال و جنگ سرد دوره اشغال توسط شوروی تشریح شده است‌. سپس در دوره پسا اشغال نیز با بررسی دولت های حاکم مانند مجاهدین و طالبان به اتفاقات بعد از 11 سپتامبر و اشغال این کشور به وسیله آمریکا پرداخته‌است.

این اثر تلاش دارد تصویری کامل و روشن از حضور آمریکا در افغانستان و سیاست های آمریکا در این کشور ارائه دهد. در ادامه به بررسی نقش و سیاست های سایر بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای در افغانستان پرداخته و سپس موضوعات اقتصادی و جنبه های مختلف توسعه در افغانستان همچون آموزش، بهداشت،کشاورزی و... مورد مطالعه قرار گرفته است.

نگاهی به کتاب افغانستان:حکومت پس از طالبان، امنیت و سیاست طالبان

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار