۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ۱۸:۴۵
کد خبر: ۳۰۳۵۰۱

عطنا - انتشار خبر درگذشت استاد حساس یگانه در تاریخ 17 بهمن ماه باعث تاسف جامعه علمی به ویژه دانشجویان و اساتید دانشگاه علامه طباطبایی شد.

دکتر یحیی حساس یگانه استاد تمام و عضو هیئت علمی گروه حسابداری دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی و از جمله دانشگاهیان سرشناس حوزه حسابداری و حسابرسی ایران بود. استادی متواضع، با اخلاق و اجتماعی که دانشجویانش او را دوست داشتند. مقالات بسیاری در  موضوعات حسابداری، حسابرسی و راهبری شرکتی از ایشان بر جای مانده است.

دکتر جعفر باباجانی، استاد بازنشسته و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی از دوست و همکار سفر کرده اش اینگونه یاد می کند: دکتر یگانه روابط دوستانه و صمیمی با همکاران و دانشجویانش داشت. دانشجویان زیادی در سطوح مختلف مخصوصا دکتری آموزش داد و مقالات زیادی همراه با دو جلد کتاب از ایشان به یادگار مانده است. بسیار اهل مطالعه و فردی اجتماعی بود.

دکتر باباجانی با اشاره به فعالیت های علمی دکتر یگانه، ایشان را در بیرون از محیط دانشگاه نیز استادی کوشا و پرتلاش و حرفه ای در زمینه حسابداری معرفی کرد که صرفا به مباحث نظری اکتفا نمی کرد و جنبه های کاربردی علم حسابداری را نیز با تلاش هایش به پیش می برد.

لازم به ذکر است مرحوم یگانه در یازدهمین و بیست و چهارمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به ترتیب برای کتاب‌های اصول حسابداری و فلسفه حسابرسی دو بار برنده جایزه بخش تألیف شده بود. ایشان همچنین عضو هیئت علمی و مدیر «گروه آموزشی حسابداری» مؤسسه عالی بانکداری ایران (وابسته به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران)، حسابدار رسمی، مشاور طرح جامع مالیاتی کشور، عضو مؤسس انجمن حسابداری مدیریت ایران، عضو مؤسس انجمن مهندسی مالی ایران، حسابدار رتبه یک مورد تأیید دیوان محاسبات کشور نیز بود.

دوست و یار قدیمی دکتر یگانه ضمن تاسف از ضایعه درگذشت این استاد حسابداری در بین جامعه­ی دانشگاهی اما خاطر نشان کرد: مرحوم یگانه با تدریس و تربیت دانشجویانی که پیرو رویه و روش ­های آموزشی و فضایل اخلاقی-رفتاری ایشان بودند، به عنوان جایگزین و رهرو راه ایشان سهم روزآمدتری در زمینه علم حسابداری و گزارشگری مالی ادا می کنند. روحش شاد و یادش گرامی.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار