۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۵۱
کد خبر: ۳۰۳۸۳۱

عطنا- مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان به مناسبت هفتۀ خوابگاه ها پویش «سهم من از آرامش تو» را برگزار می کند.

در این پویش آمده است که خوابگاه های دانشجویی نقش مهمی در سلامت روانی دانشجویان دارند. دانشجویانی که در خوابگاه اقامت دارند دارای فرهنگ خاصی هستند که بر آن فرهنگ تاثیر گذارند و خود نیز از آن تاثیر می پذیرند. با توجه به تاثیر عوامل محیطی بر سلامت جسمانی، روانی و وضعیت تحصیلی دانشجویان توجه به اصلاح عواملی که می توانند این محیط را محیطی امن برای تحصیل و بهبود سبک زندگی سالم زندگی دانشجو تبدیل نمایند امری ضروری است.

در ادامۀ فراخوان این پویش تاکید شده است: دانشجویان زمانی که در خوابگاه دانشجویی ساکن می شوند باید به این نکته توجه کنید که در خوابگاه افرادی با سلائق و ویژگی های اجتماعی و فردی متفاوت دور هم گرد آمده اند. امکانات و فضاهای زندگی خوابگاه از قبل تعیین شده و عمدتاً محدود هستند. بنابراین امکان یک زندگی مستقل برای آنها فراهم نیست. لذاتوجه به نقش تاثیر گذار دانشجویان در آرامش و سلامت روان همدیگر  امری مهم و حیاتی است. از این رو مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در نظر دارد اولین پویش خود را تحت عنوان پویش سهم من از آرامش تو را به منظور شناسایی، پرورش و به کار گیری استعداد و ایده های دانشجویان در حوزه سلامت روانشناختی دانشجویان، تبدیل ایده های برتر به فعالیت ها و طرح های درون دانشگاهی و برون دانشگاهی، ایجاد دغدغه در زمینه مسئولیت اجتماعی و فردی در حوزه سلامت روان هم خوابگاهی ها و هم دانشگاهی ها، همفکری با دانشجویان برای رفع چالش های روانشناختی موجود در خوابگاه و دانشگاه، بهره گیری از ایده های دانشجویان به عنوان ساکنان خوابگاه جهت بهبود وضعیت روانشناختی دانشجویان، و ایجاد فضای با نشاط و رقابت سالم در جهت افزایش مشارکت دانشجویان و کارکنان و خانواده دانشجویان برگزار نماید.

علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می توانند پوستر، مقاله، بروشور و اپلیکیشن های مشاوره و روانشناسی، کاریکاتور و خاطرات دوره دانشجویی را در محورهای مشاوره دانشجویی، پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی، ارتقای رشد شخصی، اجتماعی و شغلی دانشجویان و سبک زندگی سالم دانشجویی اراده کنند.

در این پویش تاکید شده است که ایده های ارسالی بر مبنای معیار های ارزیابی (نوآورانه بودن، سهولت اجرا، خلاقانه بودن، منطبق بر فرهنگ بومی، داشتن ارزش علمی و تخصصی و...)  داوری خواهد شد .

مخاطبان این رویداد، دانشجویان، استادان، کارکنان دانشگاه ها و خانواده های دانشجویان است که طی آن به آثار برتر جوایزی اهدا و در جشنوارۀ ملی تاد (تجارب ارزشمند دانشجویی) ارائه خواهند شد.

گفتنی است، علاقه‌مندان جهت شرکت در این پویش، طرح ها و ایده های خود را تا روز 28 اردیبهشت 1401 از طریق آدرس ایمیل این مرکز به نشانی counselingcenter@atu.ac.ir  ارسال کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09331209660 تماس بگیرید.

پویش سهم من از آرامش تو به مناسبت هفته خوابگاه‌ها برگزار می‌شود

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار