۱۷ فروردين ۱۴۰۱ ۰۸:۲۳
کد خبر: ۳۰۳۶۹۷

عطنا - طی حکمی از سوی محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، قادر آشنا به عنوان معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی منصوب شد.

در این حکم آمده است: نظر به دانش، تعهد و تجربه، جنابعالی را به سمت معاون مطالعات و فناوری‌های نوین سازمان سینمایی منصوب می‌نمایم.

سینمای نوین ایران بیش از همیشه به پشتوانه‌های پژوهشی و مطالعاتی برای رویش، بالندگی، توسعه و رقابت در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و گام برداشتن در افق‌های تازه نیازمند است. در گام دوم انقلاب رسانه سینما به عنوان یکی از پیش نیازهای توسعه ملزم به بازسازی و معماری نوین با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی و ظرفیت‌های نوظهور و انقلابی است و تحقق این مهم، در گرو تحول در حوزه‌های مطالعاتی و پژوهشی و فناوری‌های دانش بنیان است. رشد و گسترش مطالعات و فناوری‌های نوین سینمایی، افزایش دانش کارشناسی و بروز رسانی اندوخته‌های علمی، توسعه فرصت‌های آموزشی مهارت‌ها، ظرفیت شناسی برای ارتقاء کیفیت و روزآمد کردن سینما و زمینه سازی برای توسعه و اعتلای شایسته هنر- صنعت سینمای ایران از طریق گسترش بنیان‌های پژوهشی و بسترهای مطالعات تخصصی و گفتمانی مبتنی بر رهیافت‌های دانش بنیان یکی از ضرورت‌های جدی سینما است که در قلمرو ماموریت معاونت مطالعات و فناوری‌های نوین سازمان تعریف و طراحی شده است.

تولید محتواهای مبتنی بر محورهای قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری در سینما، تهیه پژوهش‌های راهبردی برای دستیابی به سینمای مبتنی گفتمان انقلاب اسلامی با اهتمام به شاخص‌هایی چون: اخلاق مداری، آگاهی بخشی و امیدآفرینی، برنامه ریزی و تبیین روش‌های اجرایی به منظور تأمین و توسعه دانش فناوری سینمایی و سمعی و بصری، ارتباط با مراکز تحقیقاتی و نمایشگاه‌های تخصصی (داخلی و خارجی) به منظور شناخت ابداعات و فناوری‌های جدید در حوزه تجهیزات و خدمات فنی تولید و نمایش فیلم، تهیه برنامه سالانه نیازهای فنی و تخصصی سینمایی و سمعی و بصری با همکاری دیگر نهادها و موسسات وابسته، ارائه برنامه‌ها و شیوه‌ای اجرایی تشویقی بمنظور افزایش ظرفیت‌های نمایش فیلم، همکاری با دیگر نهادهای کشور به منظور توسعه آموزش و پرورش مهارت‌های سینمایی و سمعی و بصری، گردآوری و انتقال نتایج تحقیقات بعمل آمده پیرامون ابداعات، دستاوردها و تحولات جدید فنی و حرفه‌ای هنر و صنعت سینما به دست اندرکاران سینما، تولید و انتشار مقالات علمی، تخصصی بمنظور افزایش دانش کارشناسی و بروز رسانی اندوخته‌های علمی، استانداردسازی فرایند تولید فیلم و خدمات پشتیبانی فنی سینمایی برای حفظ و ارتقای کیفیت تولیدات سینمایی و محصولات سمعی بصری، بررسی و تدوین راهکارهای لازم بمنظور بکارگیری تجهیزات، فناوری‌های و قابلیت‌های دانش دیجیتال در فرایند فیلمسازی، تولید و نمایش فیلم با هدف رشد فناوری سینمایی و سمعی بصری، امکان سنجی و بررسی‌های فنی بمنظور تببین روش‌های تشویقی برای طراحی و تولید تجهیزات فنی حوزه تولید و نمایش در داخل کشور توسط صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی، برنامه ریزی برای گسترش فعالیت، سرمایه گذاری و مشارکت بخش غیر دولتی از طریق ارائه تسهیلات و تنظیم برنامه‌ها و شیوه‌های تشویقی بمنظور بازسازی، توسعه و ارتقاء فناوری‌های تجهیزات فنی تولید فیلم و مراکز خدمات پشتیبانی فنی و فضاها و تجهیزات نمایش فیلم، تولید و نشر اطلاعات و محتوای علمی، فنی و تخصصی سینمایی و سمعی بصری متناسب با نیازهای حرفه‌ای و تخصصی، پژوهش و تحقیق به منظور بومی سازی و توسعه دانش و فناوری‌های سینمایی و سمعی بصری، تولید محتوا با هدف ارتقاء کیفیت محصولات سینمایی، حمایت از طرح‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه سینما و… از جمله ماموریت‌های معاونت مطالعات و فناوری سینمایی به شمار می‌آیند.

امیدوارم با تدبیر و برنامه ریزی شایسته، در پرتو همدلی و تعامل مدیران سازمان و مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور شاهد تحولات اساسی در این مسیر باشیم. شایسته می‌دانم از تلاش‌های ارزشمند و ماندگار آقای محمد رحمتی در این حوزه قدردانی نمایم.

قادر آشنا دارای مدرک دکترای اندیشه سیاسی از دانشگاه علامه طباطبایی است و علاوه بر سوابق علمی و دانشگاهی به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر و مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، فعالیت داشته است.

از سوی دیگر مراسم معارفه عضو جدید هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان 28 اسفند ماه برگزار شد و در این مراسم بهرام عبادپور به عنوان عضو جدید هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان معارفه شد. فعالیت در ساخت پروژه‌های پالایشگاهی، مدیرعامل هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان، مدیرعامل و نایب رئیس هیأت مدیره صبا فولاد خلیج فارس، مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت‌های فولادی توان‌آور آسیا، فولادکاوه، فولادکویر دامغان، عضو هیأت مدیره در شرکت‌های مالی، سرمایه‌گذاری و پتروشیمی و... از جمله سوابق دکتر عبادپور عضو جدید هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

لازم به ذکر است، دکتر عبادپور دانش‌آموخته دکترای مالی از دانشگاه علامه طباطبایی است. عطنا این انتصاب های شایسته را تبریک گفته و برای همه دانشگاهیان دانشگاه علامه طباطبایی توفیق روزافزون آرزو می کند.

عطنا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام                                              تلگرام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار