۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲
کد خبر: ۱۶۰۲۳۸
pejoohesh96 adabaiat (16)

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش سال 96 با معرفی پژوهشگران برتر در دانشکده ادبیات‌فارسی و زبان‌های خارجه و الهیات برگزار شد.


به گزارش عطنا، مراسم گرامیداشت روز پژوهش دوشنبه، 27 آذر با حضور هیئت رئیسه و استادان دانشکده‌ ادبیات و زبان‌های خارجی و الهیات دانشگاه علامه طباطبائی ه در سالن شهید مطهری این دانشکده برگزار شد.


مراسم با تلاوت آیات قرآن مجید توسط قاری علی‌نژاد و خوش‌آمدگویی هومن ناظمیان، معاون پژوهشی دانشکده ادبیات آغاز شد.


در ادامه کوروش صفوی، عضو هیئت علمی زبان‌شناسی دانشکده ادبیات درباره درخواست وزارتخانه از همه دانشگاه‌ها  برای تشکیل کمیته اخلاق در پژوهش صحبت کرد و در ادامه مشکلات جدی پژوهش‌های دانشجویان مثل ارجاع به منابعی که هرگز دیده نشده و رونویسی از بخش‌هایی که ترجمه شده و مقاله‌های حرفه‌ای با روش زیکزاکی ارجاع به استادان و مواردی از این دست اشاره کرد.


غلامرضا زکیانی رئیس دانشکده ادبیات هم ضمن تبریک هفته پژوهش و تقدیر از مدیران گروه‌های علمی و اعضای هیئت علمی دانشگاه حدیثی از امام حسن عسکری (ع) تحت عنوان هدیه کردن عیب را ذکر کرد .


بعد از آن، حجت الاسلام‌والمسلمین تقی زاده حدیثی از امام علی (ع) خطاب به کمیل بیان کرد و گفت: «ای کمیل! قلب و ذهن‌ ما ظرف است، بهترین آن است که ظرفیت بیشتری داشته باشد. مردم سه دسته هستند؛ دسته اول عالمی که دنبال تعلیم و تربیت فرزندان مردم است، دسته دوم متعلمانی که راه نجاتی جلوی جامعه بگذارند و دسته آخر خار خشکی هستند که سبک و پراکنده اند.


تقی زاده در ادامه پیشنهاد ترجمه قرآن به دست اعضای دانشکده الهیات و ویراستاری آن با دانشکده ادبیات را  داد و اظهار امیدواری کرد این ایده سرآغازی برای کارهای مشترک دیگر دانشکده‌های ادبیات و الهیات باشد.


بعد از پخش کلیپ فعالیت‌های پژوهشی دانشکده و اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی دانشکده از پژوهشگران برتر و کارشناسان پژوهش دانشکده تقدیر شد.


اسامی برگزیدگان دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی به این شرح است:


رضا مراد صحرایی از گروه زبان‌شناسی


زری سعیدی طلب از گروه زبان‌شناسی


و معصومه احمدی از گروه مترجمی فرانسه.


همچنین پژوهشگران برتر دانشکده الهیات به شرح زیر اعلام شدند:


 محمد‌کاظم شاکر از گروه علوم قرآن و حدیث


علی کربلائی پازوکی از گروه معارف اسلامی


و عنایت شریفی از گروه معارف اسلامی


و از دانشجویان مقطع ارشد و دکترا، یاسر دادوند به عنوان دانشجوی نمونه دانشکده الهیات در دوره دکترا برگزیده شد.


همچنین از نفر اول مقطع دکترای دانشکده الهیات، دهقانی و نفر اول کارشناسی ارشد میثم خویینی و دانشجوی نمونه و پژوهشگر برگزیده ستاد شاهد و ایثارگر، الهام ثباتی تقدیر شد.


در پایان از همکاران پژوهش، در مجلات پژوهشی از پریسا ابراهیمی و مریم پرویزی تقدیر شد. شهلا حاتم‌آبادی که در تهیه پوسترها و سایر امور پژوهشی همکاری می‌کنند و آذر ابوترابی در زمینه مرکز زبان و کتاب‌دار‌ها و همچنین فرناز عبدالحسین به عنوان کتاب‌دار برتر تقدیر شد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار