۲۹ تير ۱۳۹۴ ۱۳:۵۸
کد خبر: ۱۲۷۹۹

به گزارش عطنابه نقل از خبرگزاری ایتالیا (انسا) نوشت: در پی توافق هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و قدرت های جهانی، وزرای خارجه و اقتصاد ایتالیا به منظور بهبود روابط دوجانبه به تهران سفر می کنند.


خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)، پائولو جنتیلونی وزیر خارجه و فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا چهارم اوت آینده (13 مرداد) در راس هیاتی برای سفری دو روزه عازم تهران خواهند شد.


جنتیلونی سفر آتی خود به تهران را از طریق شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد.


با امضای توافق هسته ای میان ایران و شش قدرت جهانی راه بهبود روابط تجاری ایران و غرب گشوده شد و کشورهای غربی از جمله ایتالیا از فردای توافق در صدد مسابقه ازسرگیری و بهبود روابط با تهران و بدست آوردن موقعیت های تجاری اقتصادی از دست رفته در سال های تحریم هستند.


در این بین شرکت بیمه اعتباری ساچه ایتالیا نیز اعلام کرد که صادرات این کشور در چهار سال آینده بخاطر بازگشایی مرزهای ایران می تواند 3 میلیارد یورو افزایش پیدا کند.


وزیر خارجه ایتالیا اخیرا نیز از تعهد کشورش جهت بهبود روابط با جمهوری اسلامی ایران در پی توافق در خصوص برنامه هسته ای خبر داد و گفت: ایتالیا دارای روابط تاریخی با ایران است و بی تردید دولت ما در هفته های آتی این روابط را با قدرت بهبود می بخشد.


وزیر خارجه ایتالیا پیشتر نیز در پی اعلام نتایج جمعبندی نهایی مذاکرات هسته ای در وین، اظهارداشت: توافق هسته ای تاثیرات مثبتی درسطح جهان و در بحران های مختلف خواهد داشت. این توافق فرصت های جدید ومثبتی را برای ملت ایران ومنطقه گشوده و یک مسیر عادی سازی روابط با جامعه بین المللی است که می تواند در ازسرگیری روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران تاثیر داشته باشد.


وی گفت: در ماه های آتی جهت تحکیم نتیجه توافق و تضمین به کشورهایی که این توافق را بطور منفی حس کرده اند، فعال می شویم. یقین دارم که این توافق تاثیرات مثبتی در سطح جهانی و در سطح منطقه، چه در تحول بحران های مختلف و چه برای مقابله با تهدیدات مشترک ناشی از افراطی گرایی خشونت آمیز تروریسم به دنبال دارد.


فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز اخیرا ضمن ابراز خرسندی از توافق هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی اظهار کرد: توافق با ایران برای ایتالیا به منزله امکان ظهور سیستم تجاری ما با تمام توان در بازاری بسیار مهم است که در حال حاضر حدود 80 میلیون مصرف کننده دارد. فناوری و محصولات ایتالیایی هنوز در بازار ایران محبوب است و امیدوارم بتوان به زودی به یک مسیر همکاری دوجانبه رسید که ما را به سطوح گذشته و قبل از تحریم ها بازگرداند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
پر بازدیدها
آخرین اخبار