۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۵
کد خبر: ۱۱۳۵۹
nili

رئیس دانشگاه تهران گفت: پژوهانه موجب آلوده کردن دانشجویان می‌شود در حالیکه باید روش حمایت از دانشجویان به طور ماهیانه صورت بگیرد به شرط آنکه فعالیت دانشجو با ارائه خدمات مورد نیاز جامعه مرتبط باشد.
سومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی در پردیس زیرآب این دانشگاه برگزار شد.


دکتر محمود نیلی احمدآبادی -رئیس دانشگاه تهران در این اجلاس گفت: نقش دانشگاه‌ها در تصمیم سازی‌ها فراموش شده‌است و این نقش باید به دانشگاه‌ها برگردد.


وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید از روزمرگی خارج شوند، گفت: موضوع دیگر چگونگی تامین منابع مالی برای دانشگاه‌ها است که در این جهت دانشگاه‌ها باید ثروتمند باشند زیرا هیچ دانشگاه موفقی در دنیا فقیر نیست. اما مهم است که این منابع مالی چگونه تأمین شود.


رئیس دانشگاه تهران همچین در بخش دیگری از سخنان خود برخلق ثروت در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: سیستم دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که آموزش منجر به پژوهش و پژوهش منجر به سرمایه‌گذاری و خلق ثروت در جامعه شود.


نیلی همچنین با نقد سیستم پژوهانه گفت: سیستم پژوهانه موجب آلوده کردن دانشجویان می‌شود در حالیکه باید روش حمایت از دانشجویان به طور ماهیانه صورت بگیرد به شرط آنکه فعالیت دانشجو با ارائه خدمات مورد نیاز جامعه مرتبط باشد.


رئیس دانشگاه تهران تأکید کرد: باید دانشگاه حلقه اتصال میان استاد و کارفرما و بازار باشد و منابع مالی در اختیار دانشگاه قرار گیرد.
منبع: مهر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر: